7 грудня 2016 р.

Педагогічним працівникам

Батькам

15 цитат, здатних змінити життя

1) Невдача - це просто можливість почати знову, але вже більш мудро.

Генрі Форд

2) Якщо проблему можна вирішити, не варто про неї турбуватися. Якщо проблема нерозв'язна, турбуватися про неї безглуздо.

Далай Лама

психолог ліцею

Для учнів: людина, якій можна довіритись і розповісти те, що навіть мамі іноді важко сказати.

Для колег: людина, з якою можна порадитись щодо навчального і виховного процесу; проблем, які виникають з учнями і не тільки.

Для друзів: людина, яка завжди вислухає, дасть влучну пораду, підтримає, посміється, щоб примножити радість і поплаче, щоб розділити горе.

Для донечки: найкраща мама на світі.

Для себе: хороша і сильна людина, яка може відстояти себе і свою думку, але іноді хоче почуватись маленьким кошеням, яке потрібно пригорнути.

Лозовик Оксана Дмитрівна
(Практичний психолог)

Основні напрямки роботи психологічної служби:

• Психодіагностична робота (виконання різних методик, тестів, опитувальників на виявлення індивідуальних особливостей, міжособових відносин, пізнавальних процесів);
  • Консультативна робота, яка полягає в допомозі людині у вирішенні психологічних проблем;
  • Психокорекційна та профілактична робота, направлена на подолання негативних явищ в освітньому просторі ліцею, в сім'ї, в соціальному оточенні;
  • Просвітницька діяльність;
  • Індивідуальна і групова розвиваюча робота (розвиток здібностей, формування особистості учня).

Але, основна робота полягає в тому, щоб стати для тих, хто звертається, людиною, до якої хочеться іти, щоб просто виговоритись або помовчати.

І ще три речі, які ви маєте знати про психологічну службу ліцею!

1. Якщо ти приходиш на консультацію до психолога – ТИ НЕ ПСИХ. Психолог і психіатр не одне і те ж.
Психолог відрізняється від психіатра, як безумний день від безумного дому. Лікар-психіатр – це спеціаліст в області лікування психічних захворювань (напр. шизофренія). Використовує переважно медикаментозні методи лікування (ліки, таблетки).
Психолог – спеціаліст, який консультує ЗДОРОВИХ людей у важких ситуаціях в різних сферах життя (проблеми в навчанні, сімейні відносини, відносини в колективі, відносини між батьками і дітьми, проблеми в спілкуванні, вибір життєвого шляху, саморозвиток, конфліктні ситуації і багато іншого).
2. До психолога приходять НЕ ТІЛЬКИ слабкі і нерозумні люди, які самі не можуть вирішити свої проблеми.
До психолога звертається людина, яка хоче змінити свою поведінку, своє життя в ту чи іншу сторону і шукає гармонійний спосіб, ефективний шлях здійснення цих змін. Психолог – спеціаліст, який може допомогти знайти такий шлях, свій, унікальний для кожного. Якщо у вас болить зуб, ви ж не бачите чогось ненормального в тому, щоб звернутись до стоматолога?
3. Якщо ти звертаєшся до психолога, то все, про що ви говорите, залишиться між вами.
Основне правило роботи психолога, і особливо ліцейного психолога – конфіденційність. Це означає, що ніхто без вашої згоди не дізнається, з яким питанням ви звертались до нього, про зміст вашої з ним бесіди, або і взагалі про сам факт вашого звернення. Це ж стосується і результатів психологічного тестування, яке проводиться в ліцеї. Про ваші конкретні результати знає тільки психолог. Класному керівнику надаються матеріали в загальному вигляді.