23 червня 2017 р.

Педагогічним працівникам

Батькам

Як зберегти психічне здоров’я

1. Не потураючи емоціям, але й не пригнічуючи їх, налагоджуйте повноцінні стосунки з людьми.

психолог ліцею

Для учнів: людина, якій можна довіритись і розповісти те, що навіть мамі іноді важко сказати.

Для колег: людина, з якою можна порадитись щодо навчального і виховного процесу; проблем, які виникають з учнями і не тільки.

Для друзів: людина, яка завжди вислухає, дасть влучну пораду, підтримає, посміється, щоб примножити радість і поплаче, щоб розділити горе.

Для донечки: найкраща мама на світі.

Для себе: хороша і сильна людина, яка може відстояти себе і свою думку, але іноді хоче почуватись маленьким кошеням, яке потрібно пригорнути.

Лозовик Оксана Дмитрівна
(Практичний психолог)

Основні напрямки роботи психологічної служби:

• Психодіагностична робота (виконання різних методик, тестів, опитувальників на виявлення індивідуальних особливостей, міжособових відносин, пізнавальних процесів);
  • Консультативна робота, яка полягає в допомозі людині у вирішенні психологічних проблем;
  • Психокорекційна та профілактична робота, направлена на подолання негативних явищ в освітньому просторі ліцею, в сім'ї, в соціальному оточенні;
  • Просвітницька діяльність;
  • Індивідуальна і групова розвиваюча робота (розвиток здібностей, формування особистості учня).

Але, основна робота полягає в тому, щоб стати для тих, хто звертається, людиною, до якої хочеться іти, щоб просто виговоритись або помовчати.

І ще три речі, які ви маєте знати про психологічну службу ліцею!

1. Якщо ти приходиш на консультацію до психолога – ТИ НЕ ПСИХ. Психолог і психіатр не одне і те ж.
Психолог відрізняється від психіатра, як безумний день від безумного дому. Лікар-психіатр – це спеціаліст в області лікування психічних захворювань (напр. шизофренія). Використовує переважно медикаментозні методи лікування (ліки, таблетки).
Психолог – спеціаліст, який консультує ЗДОРОВИХ людей у важких ситуаціях в різних сферах життя (проблеми в навчанні, сімейні відносини, відносини в колективі, відносини між батьками і дітьми, проблеми в спілкуванні, вибір життєвого шляху, саморозвиток, конфліктні ситуації і багато іншого).
2. До психолога приходять НЕ ТІЛЬКИ слабкі і нерозумні люди, які самі не можуть вирішити свої проблеми.
До психолога звертається людина, яка хоче змінити свою поведінку, своє життя в ту чи іншу сторону і шукає гармонійний спосіб, ефективний шлях здійснення цих змін. Психолог – спеціаліст, який може допомогти знайти такий шлях, свій, унікальний для кожного. Якщо у вас болить зуб, ви ж не бачите чогось ненормального в тому, щоб звернутись до стоматолога?
3. Якщо ти звертаєшся до психолога, то все, про що ви говорите, залишиться між вами.
Основне правило роботи психолога, і особливо ліцейного психолога – конфіденційність. Це означає, що ніхто без вашої згоди не дізнається, з яким питанням ви звертались до нього, про зміст вашої з ним бесіди, або і взагалі про сам факт вашого звернення. Це ж стосується і результатів психологічного тестування, яке проводиться в ліцеї. Про ваші конкретні результати знає тільки психолог. Класному керівнику надаються матеріали в загальному вигляді.