7 грудня 2016 р.

Слюсар-ремонтник. Тракторист.
Водій автотранспортних засобів.
Водій автотранспортних засобів (категорії "В" і "С")

Тракторист – людина, яка керує різними типами тракторів та виконує на них різні види робіт.

Потреба в спеціалістах за цією професією незмінна. Представники цієї професії роблять великий внесок в народне господарство. Трактори використовуються не тільки у полі, але й на будівельних майданчиках, фермах, заводах, фабриках, а також для очищення вулиць міст від снігу та бруду. Професія стала досить престижною, на неї збільшився попит, поліпшилися умови праці трактористів.

Виробниче навчання

Слюсар – це робітник, який обробляє метали ручним або механізованим інструментом, а також складає, регулює, ремонтує машини та механізми.

Професія слюсаря бере свій початок з того часу, коли людство почало винаходити машини, механізми, коли знадобилися фахівці для їхнього складання, обслуговування та ремонту.

Заняття в слюсарній майстерні

Навчання слюсарній справі

Слюсар–ремонтник відновлює первісний технічний стан промислового обладнання, забезпечує його безперебійну роботу, здійснює повсякденний технічний нагляд, а в необхідних випадках проводить поточний та капітальні ремонти. Фахівцю даної професії необхідно добре розбиратися в тих механізмах, з якими він працює, знати логіку їхнього функціонування і властивості матеріалів, з яких вони виготовлені.

Праця слюсаря-ремонтника необхідна в багатьох галузях: в експлуатаційних відділах на підприємствах, заводах, ЖЕКах, ремонтних майстернях, на будівництві, в хімічній промисловості, в машинобудуванні, в фермерському господарстві, бо машини і механізми стали невід’ємною частиною нашого життя.

Урок виробничого навчання

Заняття в слюсарній майстерні

Водій – професія особлива, зі своєю романтикою та своїми традиціями. Це напружена і, в той же час, почесна праця, що вимагає високої фізичної та емоційної самовіддачі, професіоналізму, таланту. Професія водія – одна з найзатребуваніших і добре оплачуваних професій на ринку праці. Останнім часом удосконалюються технічні складові, дизайн та ергономіка автомобілів, постійно зростає обсяг автомобільних вантажних і пасажирських перевезень, тому водій може бути впевненим, що він не залишиться без роботи.

В Маневицькому професійному ліцеї проводиться набір учнів на інтегровану професію тракторист, слюсар-ремонтник; водій автотранспортних засобів (категорії "В" і "С") на базі 9 класів.

Провідними навчальними дисциплінами є: будова тракторів, система технічного обслуговування, правила дорожнього руху, будова та експлуатація автомобілів, основи керування автомобілем і безпека руху, етика водія, матеріалознавство.

Займаються підготовкою професії досвідчені і кваліфіковані педагоги: викладачі: Кайдик Д.В., Книш П.М., Лісовецька К.Р., Сачковський М.В.; майстри в/н: Домбровський В.І., Матвійчук І.А., Музичук М.П., Кубай Л.В., Філюк В.М.

Професійні знання, навики і вміння учні набувають в кабінетах будови тракторів, будови і експлуатації автомобілів, організації і технології проведення механізованих робіт, правил дорожнього руху і безпеки водіння, в навчально-виробничих майстернях, лабораторіях, пунктах технічного обслуговування, на навчальних полігонах.

В ліцеї працюють гуртки технічної творчості та художньої самодіяльності. Проводяться конкурси професійної майстерності, де учні показують теоретичні знання з будови тракторів і автомобілів, регулювання механізмів, історії автомобіле- і тракторобудування, правил дорожнього руху, практичні навички водіння трактора і автомобіля.

Цікаво і змістовно проходять в ліцеї вечори відпочинку з професійною тематикою, предметні тижні. При підготовці цих заходів викладачі спільно з учнями проводять дослідницько-пошукову роботу.