7 грудня 2016 р.

Машиніст крана автомобільного. Слюсар-ремонтник. Водій автотранспортних засобів (категорія "B").
Водій автотранспортних засобів (категорія "C")

Машиніст крана автомобільного – це людина складної і, в той же час цікавої та багатогранної професії. Машиніст крана автомобільного працює на будівництві споруд і будівель різного призначення. Він виконує підйомно-транспортні, вантажно-розвантажувальні роботи, слідкує за показниками приладів і сигнальними жестами стропальника, перевіряє технічний стан крана. Професія машиніст крана автомобільного – одна з найзатребуваніших і добре оплачуваних професій на ринку праці. Ймовірність працевлаштування після навчання за професією складає близько 90%.

Виробниче навчання

Заняття на полігоні для автокранів

Слюсар – це робітник, який обробляє метали ручним або механізованим інструментом, а також складає, регулює, ремонтує машини та механізми. Професія дуже поширена, необхідна для будь-яких видів і етапів виробництва, де є техніка, механізми, прилади, агрегати. Праця слюсаря – майстра, від якого вимагається вміння виконувати всі види ручної обробки металів – шанована людьми. Вона потрібна в багатьох галузях господарства: на машинобудівних підприємствах, в будівельних організаціях, в сільському господарстві, в хімічній промисловості, на підприємствах і організаціях сфери побутового обслуговування, бо машини і механізми стали невід’ємною частиною нашого життя.

слюсарна майстерня
Слюсарна майстерня

Заняття в слюсарній майстерні

Водій автотранспортних засобів – професія масова, тому що автомобіль став незамінним у всіх сферах людської діяльності: промисловості, торгівлі, сфері послуг і т.п., але й в умовах індивідуального бізнесу.

Професія водія престижна і потрібна в багатьох галузях: автотранспортні підприємства (таксопарки, автобази, компанії з автоперевезень т.д.), промислові підприємства, автомобільний спорт, робота в галузях сільського господарства, приватні перевезення.

Кабінет правил дорожнього руху

На навчальному полігоні

В Маневицькому професійному ліцеї проводиться набір учнів на інтегровану професію машиніст крана автомобільного; слюсар-ремонтник; водій автотранспортних засобів (категорії "В" і "С") на базі 11 класів з терміном навчання 1,5 року.

Провідними навчальними дисциплінами є: слюсарна справа, технічне обслуговування і ремонт промислового устаткування, технічне креслення, допуски, посадки і технічні вимірювання, правила дорожнього руху, будова та експлуатація автомобілів, основи керування автомобілем і безпека руху, етика водія, матеріалознавство.

Підготовку професії проводять педагоги з великим досвідом роботи і високою фаховою майстерністю: викладачі: Книш П.М., Лісовецька К.Р., Сачковський М.В.; майстри в/н: Матвійчук І.А., Музичук М.П., Кубай Л.В., Вакуліч В. Г.

Теоретичні знання учні набувають в спеціалізованих обладнаних кабінетах будови та експлуатації автомобільних кранів, будови і експлуатації автомобілів, правил дорожнього руху та безпеки водіння, матеріалознавства, охорони праці, інформаційних технологій.

Практичні навики учні освоюють в навчально-виробничих майстернях, лабораторіях: технічного обслуговування автомобільних кранів, розбирально-складальній лабораторії кранового устаткування, слюсарній майстерні, на полігоні для автокранів та навчального водіння автомобілів.