Сьогодні:
23 січня 2022 р.

День Народження в наступному місяці:

Ковердюк Тетяна Степанівна

15 лютого

Щибор Віра Яківна

23 лютого


Освітньо-кваліфікаційна характеристика випускника
Професія "Водій автотранспортних засобів категорії В"

Освітньо-кваліфікаційна характеристика випускника
професійно-технічного навчального закладу

 1. Професія - 8322 Водій автотранспортних засобів категорії "В"
 2. Спеціалізація: водіння автотранспортних засобів категорії "В"
 3. Кваліфікація: категорія "В"
 4. Освітньо-кваліфікаційні вимоги

Повинен знати:
Законодавство України про автомобільний транспорт і дорожній рух; Правила дорожнього руху; правила перевезення вантажів (в т.ч. небезпечних, негабаритних), порядок і умови перевезення пасажирів і багажу; призначення, розташування, будову, принцип дії агрегатів, складових одиниць, механізмів і систем автотранспортних засобів категорії «В» та правила їх технічної експлуатації. основи керування автотранспортними засобами категорії «В»; можливі причини дорожньо-транспортних пригод та способи їх попередження; причини виникнення несправностей, способи їх виявлення та усунення; характер впливу природних умов (дощ, туман, ожеледиця та інше) на безпеку руху; порядок проведення технічного обслуговування; правила безпечного ведення робіт, протипожежної безпеки та санітарії під час технічного обслуговування автотранспортного засобу та при роботі на лінії; особливості користування експлуатаційними матеріалами (паливо, оливи, мастила, електроліт, антифриз та інше); правила зберігання автотранспортних засобів на відкритій стоянці і в гаражі; правила надання першої допомоги потерпілим під час дорожньо-транспортних пригод; правові основи і відповідальність за порушення правил дорожнього руху, правил експлуатації транспортного засобу, за завдання матеріальної шкоди та шкоди навколишньому середовищу.

Повинен уміти:
Керувати автотранспортними засобами, які відносяться до категорії „В” за різних дорожніх умов. Виконувати вимоги правил дорожнього руху перевезень вантажів, пасажирів чи багажу. Забезпечувати належний технічний стан автотранспортного засобу. Перевіряти технічний стан автотранспортного засобу перед виїздом на лінію та після повернення з рейсу. Забезпечувати справність обладнання відповідно до вимог стандартів, що стосуються безпеки дорожнього руху і охорони навколишнього середовища. Виконувати роботи з щоденного технічного обслуговування автотранспортного засобу. Подавати автотранспортний засіб під навантаження та розвантаження або до місця посадки і висадки пасажирів. Контролювати правильність завантаження, розміщення та кріплення вантажів у кузові автотранспортного засобу малої вантажопідйомності, а також порядок розміщення пасажирів у легкових автомобілях.Усувати технічні несправності, які виникають під час роботи автотранспортного засобу на лінії і не потребують розбирання головних механізмів. Виконувати регулювальні роботи. Заправляти автотранспортні транспортні засоби паливом та іншими експлуатаційними матеріалами. Оформлювати дорожню документацію. Подавати першу допомогу потерпілим під час дорожньо-транспортних пригод.

 1. Загальнопрофесійні вимоги:

Повинен:

 • раціонально і ефективно організовувати працю на робочому місці, додержуватися норм технологічного процесу;
 • не допускати браку в роботі;
 • знати і виконувати вимоги нормативних актів про охорону праці і навколишнього середовища, додержуватись норм, методів і прийомів безпечного ведення робіт;
 • використовувати у разі необхідності засоби попередження й усунення природних і непередбачених явищ (пожежі, аварії, повені тощо);
 • додержуватись правил транспортування вибухових матеріалів та отруйних речовин; виконувати роботу, пов’язані з обслуговуванням підйомно-транспортного устаткування, яке не потребує наявності свідоцтва на допуск до керування ним.
 1. Попередні освітньо-кваліфікаційні рівні

На категорію "В" – повна загальна середня або базова освіта. Без вимог до стажу роботи.

 1. Сфера професійного використання випускника: автомобільні перевезення
 2. Специфічні вимоги
 1. 8.1. Вік: після закінчення терміну навчання – не менше 17 років, з віковим обмеженням використання посвідчення водія з 18 років.
 2. 8.2. Стать: чоловіча, жіноча;
 3. 8.3. Медичні обмеження.

www.mon.gov.ua
nmc-pto.volyn.ua

www.profterminal.volyn.ua

www.useti.org.ua

testportal.gov.ua

kno.rada.gov.ua

www.vstup.infoЯндекс.Метрика