Освітньо-кваліфікаційна характеристика випускника
Професія "Муляр" 2 і 3 розряду
Освітньо-кваліфікаційна характеристика випускника
професійно-технічного навчального закладу
- Професія 7122 Муляр
- Кваліфікація – 2 розряд
- Кваліфікаційні вимоги:
Повинен знати:
основні види стінових матеріалів; способи приготування розчинів; способи пробивання гнізд та отворів у кладці; правила розбирання кладки фундаментів, стін і стовпів; види стропів і захватних пристроїв; основні види такелажної оснастки; правила переміщання та складання вантажів малої маси.
Повинен уміти:
виконувати кладку цегляних стовпчиків під лаги підлоги. Готувати розчини вручну. Очищати цеглу від розчину. Пробивати гнізда, борозни та отвори у цегляній і бутовій кладці вручну. Розбирати вручну бутові фундаменти, цегляну кладку стін і стовпів. Засипати канали або короби порошкоподібними матеріалами або мінеральною ватою. Зачіплювати піддони, контейнери, залізобетонні вироби та інші вантажі інвентарними стропами за монтажні петлі, скоби, гаки тощо.
- Кваліфікація – 3 розряд
- Кваліфікаційні вимоги:
Повинен знати:
основні властивості стінових матеріалів і розчинів, гідроізоляційних матеріалів для ізолювання фундаментів та стін; прості системи кладки й перев’язування швів; прийоми кладки. Кладку простих стін; способи розстилання розчину на стіні, розкладання цегли та забутовки; вимоги до якості цегляної кладки та збірних залізобетонних конструкцій, що монтуються у кам’яних будовах; правила роботи пневматичним й електричним інструментом, що застосовуються під час будівництва кам’яних будов та споруд; основні види деталей та збірних конструкцій, що застосовуються під час роботи. Вимоги до якості кладки.
Повинен уміти:
виконувати кладку простих стін з цегли та дрібних блоків під штукатурку або розшивку швів одночасно з кладкою; заповнювати каркаси стін; улаштовувати фундаменти з бутового каменю та цегляної щебінки під заливку; улаштовувати цементну стяжку горизонтальної гідроізоляції фундаментів рулонними матеріалами; закладати цеглою та бетоном борозни, гнізда й отвори, пробивати прорізи у цегляних та бутових стінах за допомогою механізованого інструменту; розбирати кладку мостових опор за допомогою механізованого інструменту; пробивати гнізда, борозни та отвори у цегляній та бутовій кладці за допомогою механізованого інструменту; виконувати монтаж у кам’яних будинках залізобетонних перемичок над віконними та дверними прорізами й нішами.
- Загальнопрофесійні вимоги
Повинен:
- раціонально та ефективно організовувати працю на робочому місці;
- додержуватись норм технологічного процесу;
- не допускати браку в роботі;
- знати і виконувати вимоги нормативних актів про охорону праці й навколишнього середовища, додержуватися норм, методів і прийомів безпечного ведення робіт;
- використовувати в разі необхідності засоби попередження і усунення природних і непередбачених негативних явищ (пожежі, аварії, повені тощо).
- Вимоги до освітнього рівня осіб, які навчатимуться в системі професійно-технічної освіти
- Повна загальна середня освіта. Без вимог до стажу роботи.
- Сфера професійного використання випускника
- Загально-будівельні роботи.
- Специфічні вимоги
- Вік: по закінченні терміну навчання – не менше 18 років.
- Стать: чоловіча, жіноча.
- Медичні обмеження.