Сьогодні:
23 січня 2022 р.

День Народження в наступному місяці:

Ковердюк Тетяна Степанівна

15 лютого

Щибор Віра Яківна

23 лютого


Освітньо-кваліфікаційна характеристика випускника
Професія "Муляр" 2 і 3 розряду

Освітньо-кваліфікаційна характеристика випускника
професійно-технічного навчального закладу

 1. Професія 7122 Муляр
 2. Кваліфікація – 2 розряд
 3. Кваліфікаційні вимоги:

Повинен знати:
основні види стінових матеріалів; способи приготування розчинів; способи пробивання гнізд та отворів у кладці; правила розбирання кладки фундаментів, стін і стовпів; види стропів і захватних пристроїв; основні види такелажної оснастки; правила переміщання та складання вантажів малої маси.

Повинен уміти:
виконувати кладку цегляних стовпчиків під лаги підлоги. Готувати розчини вручну. Очищати цеглу від розчину. Пробивати гнізда, борозни та отвори у цегляній і бутовій кладці вручну. Розбирати вручну бутові фундаменти, цегляну кладку стін і стовпів. Засипати канали або короби порошкоподібними матеріалами або мінеральною ватою. Зачіплювати піддони, контейнери, залізобетонні вироби та інші вантажі інвентарними стропами за монтажні петлі, скоби, гаки тощо.

 1. Кваліфікація – 3 розряд
 2. Кваліфікаційні вимоги:

Повинен знати:
основні властивості стінових матеріалів і розчинів, гідроізоляційних матеріалів для ізолювання фундаментів та стін; прості системи кладки й перев’язування швів; прийоми кладки. Кладку простих стін; способи розстилання розчину на стіні, розкладання цегли та забутовки; вимоги до якості цегляної кладки та збірних залізобетонних конструкцій, що монтуються у кам’яних будовах; правила роботи пневматичним й електричним інструментом, що застосовуються під час будівництва кам’яних будов та споруд; основні види деталей та збірних конструкцій, що застосовуються під час роботи. Вимоги до якості кладки.

Повинен уміти:
виконувати кладку простих стін з цегли та дрібних блоків під штукатурку або розшивку швів одночасно з кладкою; заповнювати каркаси стін; улаштовувати фундаменти з бутового каменю та цегляної щебінки під заливку; улаштовувати цементну стяжку горизонтальної гідроізоляції фундаментів рулонними матеріалами; закладати цеглою та бетоном борозни, гнізда й отвори, пробивати прорізи у цегляних та бутових стінах за допомогою механізованого інструменту; розбирати кладку мостових опор за допомогою механізованого інструменту; пробивати гнізда, борозни та отвори у цегляній та бутовій кладці за допомогою механізованого інструменту; виконувати монтаж у кам’яних будинках залізобетонних перемичок над віконними та дверними прорізами й нішами.

 1. Загальнопрофесійні вимоги

Повинен:

 • раціонально та ефективно організовувати працю на робочому місці;
 • додержуватись норм технологічного процесу;
 • не допускати браку в роботі;
 • знати і виконувати вимоги нормативних актів про охорону праці й навколишнього середовища, додержуватися норм, методів і прийомів безпечного ведення робіт;
 • використовувати в разі необхідності засоби попередження і усунення природних і непередбачених негативних явищ (пожежі, аварії, повені тощо).
 1. Вимоги до освітнього рівня осіб, які навчатимуться в системі професійно-технічної освіти
 • Повна загальна середня освіта. Без вимог до стажу роботи.
 1. Сфера професійного використання випускника
 • Загально-будівельні роботи.
 1. Специфічні вимоги
 1. Вік: по закінченні терміну навчання – не менше 18 років.
 2. Стать: чоловіча, жіноча.
 3. Медичні обмеження.

www.mon.gov.ua
nmc-pto.volyn.ua

www.profterminal.volyn.ua

www.useti.org.ua

testportal.gov.ua

kno.rada.gov.ua

www.vstup.infoЯндекс.Метрика