24 лютого 2020 р.

День Народження в наступному місяці:

Кайдик Марія Ярославівна

06 березня

Котик Наталія Володимирівна

11 березня

Мова – це душа народу, а народ без мови не народ

Дата: 2019-11-08

Моя прекрасна українська мово,
Найкраща пісня в стоголоссі трав.
Кохане слово, наше рідне слово,
Яке колись Шевченко покохав.

День української писемності та мови – державне свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада.

За православним календарем – це день вшанування пам’яті преподобного Нестора-літописця — письменника-агіографа, основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі, мислителя, вченого, ченця Києво-Печерського монастиря.

Традиційно, в День української писемності та мови, в Маневицькому професійному ліцеї були проведені святкові заходи.

Вже стало доброю традицією кожного року відзначати День української писемності та мови в Маневицькому професійному ліцеї. Цьогоріч учні груп 21, 22, 1 та 5 завітали до бібліотеки на виховну годину «Мова – це душа народу, а народ без мови не народ».

Бібліотекар Наталія Ковердюк розпочала захід зі слів українського педагога В. Сухомлинського: «Мова – це віконце, через яке людина бачить світ». Ведучі заходу Романець Ольга та Бігун Вадим розповіли присутнім, чому саме 9 листопада відзначається це свято, а також про тяжкий і тернистий шлях становлення рідної мови. Під час виховної години звучали пісні про мову, розповіді та відеосюжет про Пересопницьке Євангеліє. Цікавими та пізнавальними були розповіді про Нестора Літописця. Звучали вірші про мову, які супроводжувалися мелодіями Шопена.

Зачаровано слухали присутні вірш «Молитва» О. Яворської у виконанні учениці Руслани Троцької, яка, запаливши свічку, з невимовним сумом звернулася до глядачів.

Наталія Ковердюк у своєму зверненні до присутніх згадала щирого цінителя українського слова, мецената та філантропа Петра Яцика, який зробив великий внесок у відродження української мови та української свідомості. Захід продовжила бібліотекар Маневицької ЦБС Наталія Турик.

Також учні і педагогічні працівники ліцею долучилися до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності, який щорічно проводить Перший канал Українського радіо.

Завершився захід настановами, які прозвучали з уст бібліотекаря про те, що потрібно любити, шанувати та берегти традиції народу, оволодівати скарбами рідної мови, адже мова – це живий організм, вона розвивається за своїми законами, а тому необхідно берегти цей нетлінний скарб.

Мова – це душа народу, а народ без мови не народ