15 листопада 2019 р.

Остапчук Галина Зотівна

Книш Галина Григорівна

Тиждень професій торгівлі у Маневицькому професійному ліцеї

Дата: 2019-05-16

Торгівля є найбільш поширеною сферою діяльності, тому кваліфіковані продавці потрібні всюди і завжди.

Саме з метою популяризації цієї професії в Маневицькому професійному ліцеї було проведено Тиждень торгівлі, протягом якого відбулася низка цікавих та корисних для майбутніх продавців заходів.

Тиждень професії у ліцеї почався із випуску стінгазети «День торгівлі: цікаві факти». Учні групи №5 досліджували історію виникнення професій торгівлі, переваги та недоліки роботи у магазині, можливості та перспективи кар’єрного росту у цій галузі.

14 травня майбутні продавці побували у Маневицькій районній філії Волинського ОЦЗ, де заступник начальника відділу надання соціальних послуг Олена Масюк провела екскурсію та ознайомила учнів із особливостями діяльності служби зайнятості, послугами, які надає ця служба клієнтам та поінформувала про вакансії, які є на підприємствах сфери торгівлі. Цього ж дня Центром кар’єри ліцею був проведений захід «Презентація роботодавця». Представники мережі магазинів «Зерно» з м. Вараш зустрілися з випускниками ліцею, розповіли про переваги роботи продавцем у їхніх крамницях та запросили їх до себе на роботу.

Наступного дня, 15 травня, у ліцеї відбувся «Круглий стіл», під час якого за чашкою чаю учні, що здобувають професію продавця, мали можливість поспілкуватися з місцевими роботодавцями. Цікавими були розповіді підприємців Кедик Олени Павлівни та Баран Галини Григорівни. Вони поділилися спогадами про перші кроки в організації роботи підприємств, про розвиток торгівлі, а також окреслили вимоги до сучасного продавця, розповіли учням про матеріальну відповідальність, важливість роботи в команді. Після зустрічі з підприємцями для майбутніх продавців куратор групи Солобчук Л. А. провела інформаційно-просвітницьку годину «Нестандартні магазини світу».

Логічним завершенням Тижня торгівлі став конкурс професійної майстерності, який був проведений 16 травня та співпав з Днем вишиванки. Тому учасники професійних змагань виглядали особливо святково. Учні, об’єднавшись у дві команди, показали свої здібності, продемонстрували набуті знання та навички, кмітливість. Солодкими призами були нагороджені обидві команди.

Тиждень професій торгівлі