15 листопада 2019 р.

Остапчук Галина Зотівна

Книш Галина Григорівна

Пам’ять вічно жива (година-реквієм)

Дата: 2019-05-08

Доки світанками сонце встає, а в калині зозуля кує –
Пам’ять людська не забуде повік мук закатованих, попелу крик…

8 травня в бібліотеці ліцею була проведена година-реквієм «Пам’ять вічно жива», присвячена Дню пам’яті та примирення. На захід були запрошені поважні гості: Фальковський Дмитро Лукич – голова районної ветеранської організації та Масюк Микола Онуфрійович – ветеран Другої світової війни, учасник бойових дій. Дмитро Лукич розповів, що, як голова організації ветеранів знає історію кожного ветерана, хоч їх кожен рік стає все менше. Націлив учнів берегти пам’ять про страшні жертви Другої світової війни і не ніколи не забувати великого подвигу і трагедії нашого народу. Присутні на заході були вражені розповіддю Масюка Миколи Онуфрійовича про страшні випробування, що випали на його долю, адже на фронт потрапив 19-літнім юнаком. Ще красномовніше за ветерана говорили ордени та медалі на його грудях, бо за кожною такою нагородою – мужній вчинок, котрий міг вартувати життя.

Враження від болючих спогадів тих часів підсилювали відеосюжети та вірші, які виконували учениці ліцею Косік Анна, Балашук Алла, Мосюк Оксана та Вакульчук Іванна.

Дякуючи ветеранові за подвиг, згадуючи загиблих у Другій світовій війні, ведучі заходу, бібліотекар Наталія Ковердюк та учень Василь Герштун не змогли не провести паралель із сьогоденням, тому і згадали і про волинських хлопців, які поклали життя на Сході нашої країни у відеоматеріалі «Герої Маневиччини». Окремо віддали особливу шану молодим хлопцям, які не відступили і пожертвували собою заради Батьківщини – Андрій Снітко, якому ледве виповнилося вісімнадцять, та випускник ліцею Гринюк Володимир із села Граддя. На вшанування пам’яті Володимира на фасаді адміністративного корпусу ліцею встановлена меморіальна дошка. За словами ведучого «Володі в живих його немає, але він завжди буде знаходитися поруч з нами, буде зустрічати тих, хто підніматиметься східцями до нашого закладу та дивитися услід тим, хто залишатиме його. Ми повинні пам’ятати наших героїв сьогодні, завтра і завжди». Хвилиною мовчання присутні вшанували усіх полеглих у Другій світовій війні та тих, хто не повернувся із війни на Сході України і поклали квіти до меморіальної дошки.

Заключним акордом стали слова:

«Дай нам, Боже, жити вільним життям,
Дай кращу долю нашому народу,
Дай нам єдність, мир і спокій.
Господи, збережи Україну!»

Пам’ять вічно жива (година-реквієм)