Засідання методичної комісії ПП професій механізації

Дата: 2018-10-30

30 жовтня 2018року відбулося засідання методичної комісії ПП професій механізації на тему «Втілення педагогічних ідей В. Сухомлинського в освітній процес».

У своєму виступі «Педагогіка В.О. Сухомлинського – педагогіка гуманізму» майстер виробничого навчання Домбровський В.І. розкрив реалізацію ідей гуманізації навчання, яку Сухомлинський розглядав багатопланово – це емоційність навчання, взаємозв’язок чуттєвого і логічного у пізнавальній діяльності учнів, формування пізнавальної активності учнів, організація навчання як процесу самовираження, розвиток учня, який орієнтується не на середньостатистичний рівень, а передбачає можливість вищих досягнень для даного віку, для конкретного учня за відповідних умов.

Про реалізацію компетентнісного підходу до навчання шляхом використання педагогічної спадщини В.О. Сухомлинського розказала викладач Лісовецька К.Р. Відмітила, що удосконалення освітнього процесу з урахуванням компетентнісного підходу полягає у тому, щоб навчити учнів застосовувати набуті знання і вміння у конкретних навчальних та життєвих ситуаціях. Реалізувати визначені завдання допомагає педагогічна спадщина видатного педагога В. О. Сухомлинського в поєднанні з надбаннями сучасної української педагогіки, новітні освітні технології, власний досвід та досвід роботи педагогів-новаторів.

Доповненням до виступів став перегляд відеороликів про великого діяча освіти. Сільський учитель і оригінальний теоретик педагогіки, талановитий директор школи, автор сотень віршованих і прозаїчних мініатюр, дуже скромна і сором'язлива людина і безстрашний, яскравий полеміст і публіцист – такою цілісною натурою був Василь Сухомлинський.

Засідання методичної комісії ПП професій механізації