Ми йдемо в європейський дім

Дата: 2018-05-25

Під таким гаслом в ліцеї було проведено День Європи. Цю подію ми відзначили як свято спільних цінностей і спільної історії всіх націй континенту. В групах було проведено виховні години «Україна і ЄС», «Ми – європейці», «Українці в Європі», урок економіки «Україна і ЄС – шанси і проблеми», вікторина «Чи знаєш ти Європу?», організовано тематичну виставку в бібліотеці «Станьмо ближчими до Європи».

Клуб «EuroWay » організував екскурсію до пам’яток, які мають спільне історичне минуле українців, поляків, австрійців, євреїв.

25 травня учні 11 групи відвідали Римо-католицький Преображенський костел, де зберігаються унікальні духовні цінності, яким більше 100 років.

Цього ж дня учні побували на могилах польських легіонерів, що поховані біля села Костюхнівка та загинули у 1915-16 рр. І саме тут, на окраїні села, створено меморіал пам’яті тим, хто загинув у Першій Світовій війні, яка пройшла нашим краєм.

Для поляків село Костюхнівка Маневицького району є знаковим з тієї причини, що тут, як вважають вони, і зачиналася боротьба за незалежність Польщі.

Для учнів ліцею була проведена екскурсія до Центру діалогу. Щоб його створити, кілька років тому поляки придбали приміщення старої школи, у якому молодь із двох держав має змогу обмінюватися досвідом, культурно відпочивати та вчитися.

На завершення екскурсії учні смакували українським салом та ділилися враженнями про гарно та змістовно проведений час.

Враження учнів про День Європи:

Ляцевич Олександр

«Мені приємно усвідомити, що нас підтримує світ і це ми, особливо відчули, як почалася агресія Росії проти України. Я переконаний, що ми маємо бути у Європейському Союзі. Нам пощастило, що ми народились в самій душі Європи».

Божко Никодим

«Я дізнався, що День Європи відзначається в країнах Європейського Союзу 9 травня, а в Україні (починаючи з 2003 року) у третю суботу травня».

Салмін Максим

«Під час екскурсії до Преображенського костелу, я побачив як проведено реставрацію храму, який був практично знищений за радянських часів. Приємно вражений, що і учні нашого ліцею надають активну допомогу у проведенні ремонтних робіт. Хоч Дім Божий ще знаходиться в процесі ремонту, але духовні потреби прихожан проводяться».

Смолярчук Максим

«Мені приємно було спілкуватись з ксьондзем Анджеєм Квічалою, який розповів про історію костелу, його трагедію і бажання громади відродити історичну пам’ятку в часи незалежної України».

Потоцький Ігор

«Для мене було цікавим дізнатись про Маневиччину, де тісно переплітаються сторінки історії країн Європи. Відвідавши могили польських легіонерів, Центр діалогу в селі Костюхнівка я побачив, як польська держава і молодь вивчає і шанує свою історію».

Ми йдемо в європейський дім