Проект "Не будь гальмом!"

Дата: 2018-05-14

Учні І курсу Смічик В.А. та Нікітін Н.Р., що здобувають професію «слюсар-ремонтник, тракторист, водій категорії «В», «С», працювали над проектом «Не будь гальмом!». Роботу над проектом організувала викладач фізики Щибор В.Я. Учні досліджували проблему «Чи потрібні знання фізики майбутнім водіям транспортних засобів?»

Виходячи з того, що безпека водіння – найважливіше у професії водія, вони вирішили дослідити зупинний та гальмівний шляхи транспортних засобів, довжина яких дуже часто є найважливішим фактором у критичній ситуації на дорозі. Зайвий метр гальмування шин по дорожньому покриттю може коштувати життя людини.

Основна мета проекту: дослідити фактори, від яких залежить зупинний і гальмівний шлях транспортного засобу, зрозуміти їх фізику та навчитися в майбутньому використовувати всі можливості для зменшення їх довжини.

Для досягнення поставленої мети учні працювали за напрямками:

1. Проводили опитування та анкетування учнів і працівників ліцею.
  2. Вивчали теорію зупинного і гальмівного шляху.
  3. Консультувалися у викладача ПДР з даного питання;
  4. Вивчали фізику гальмівного шляху.
  5. Проводили експерименти.
  6. Узагальнювали інформацію і робили висновки.
  7. Створювали презентацію опрацьованого матеріалу.
  8. Готували вісник “Фізика в професії водія”.

Завдяки роботі над проектом учні зрозуміли і переконалися, що закони руху ґрунтуються на фізичних законах механіки, динаміки. Будова і правильна експлуатація транспортних засобів підпорядковуються законам фізики. Чим краще учні будуть розуміти фізику, тим впевненіше поводитимуться на дорогах і з часом стануть справжніми професіоналами своєї справи.

Проект "Не будь гальмом!"