Notice: Trying to access array offset on value of type null in /virt/homes/licey-mv/licey-mv/application/models/Page.php on line 44
Шлях до зірок 

Сьогодні:
18 червня 2021 р.

День Народження в цьому місяці:

Шилак Людмила Петрівна

28 червня


Шлях до зірок

Дата: 2018-04-12

12 квітня - до Міжнародного дня польоту людини в космос і дня працівників ракетно-космічної галузі в Україні в бібліотеці ліцею була проведена виховна година «Шлях до зірок».

Присутні дізналися багато цікавої інформації про видатних конструкторів, інженерів, академіків, які вивчали ідеї виходу людини в позаземний простір, моделювали реактивні двигуни та конструювали над новітні ракети і супутники, зокрема Сергія Корольова - найвидатнішого конструктора ракетно-космічних систем, який спрямовував свою роботу на розв’язання грандіозних комплексних завдань у ракетній та космічній техніці.

Під час заходу звучали такі імена видатних вчених та їх внески у створення ракетно-космічної техніки Сергія Корольова, Михайла Янгеля, Валентина Глушка, Володимира Челомея, Олександра Засядька, Миколи Кибальчича, дізналися про непросте життя Олександра Шаргея (Юрія Кондратюка), який пізніше зізнався К. Е. Ціолковському: «Над питанням міжпланетних сполучень я працюю вже 12 років. З 16-річного віку, відтоді, як і я визначив здійснимість вильоту з Землі, досягнення цього стало метою мого життя». Не всім було відомо, що практично втілював ідеї Юрія Кондратюка (Олександра Шаргея) про міжпланетні польоти ще один з видатних українців – Михайло Яремович – з 1965 р. його призначили технічним директором для проектування орбітальної лабораторії, з якої можна було б здійснити політ на Місяць та ін.

Михайло Янгель - інженер, який створив новий напрямок і свою школу з конструювання ракет і космічних апаратів різного призначення, зробив вагомий внесок у вивчення верхньої атмосфери та навколишнього космічного простору за програмою «Космос», «Інтеркосмос» та ін.

До славної плеяди творців космічної техніки належить ще один наш земляк – академік Володимир Челомей –«батько» ракети-носія «Протон», за допомогою якої були виведені в космос космічні кораблі «Союз», «Мир», «Прогрес», автоматичні станції «Вега».

Валентин Глушко – генеральний конструктор в Особливому КБ. Його теоретичні й експериментальні дослідження були націлені на створення й розвиток рідинних ракетних двигунів та космічних апаратів, створив електротермічний ракетний двигун та ін.

Учні із задоволенням переглянули відеосюжет про космонавтів «Перший політ людини в космос». Бібліотекарем була організована книжкова виставка «Людина і Всесвіт» про значення великих людей в сфері космосу, які мали українське коріння. Закінчуючи захід було відмічено, що історія засвідчила, що українці багато зробили в царині досліджень. Довіряючи їм нові завдання, можна бути впевненими, що й з ними вони впораються. А відтак Україна ще заявить про себе як могутня космічна держава.

Шлях до зірок
Шлях до зірок
Шлях до зірок
Шлях до зірок
Шлях до зірок
Шлях до зірок
Шлях до зірок
Шлях до зірок

www.mon.gov.ua
nmc-pto.volyn.ua

www.profterminal.volyn.ua

www.useti.org.ua

testportal.gov.ua

kno.rada.gov.ua

www.vstup.infoЯндекс.Метрика