Шлях до зірок

Дата: 2018-04-12

12 квітня - до Міжнародного дня польоту людини в космос і дня працівників ракетно-космічної галузі в Україні в бібліотеці ліцею була проведена виховна година «Шлях до зірок».

Присутні дізналися багато цікавої інформації про видатних конструкторів, інженерів, академіків, які вивчали ідеї виходу людини в позаземний простір, моделювали реактивні двигуни та конструювали над новітні ракети і супутники, зокрема Сергія Корольова - найвидатнішого конструктора ракетно-космічних систем, який спрямовував свою роботу на розв’язання грандіозних комплексних завдань у ракетній та космічній техніці.

Під час заходу звучали такі імена видатних вчених та їх внески у створення ракетно-космічної техніки Сергія Корольова, Михайла Янгеля, Валентина Глушка, Володимира Челомея, Олександра Засядька, Миколи Кибальчича, дізналися про непросте життя Олександра Шаргея (Юрія Кондратюка), який пізніше зізнався К. Е. Ціолковському: «Над питанням міжпланетних сполучень я працюю вже 12 років. З 16-річного віку, відтоді, як і я визначив здійснимість вильоту з Землі, досягнення цього стало метою мого життя». Не всім було відомо, що практично втілював ідеї Юрія Кондратюка (Олександра Шаргея) про міжпланетні польоти ще один з видатних українців – Михайло Яремович – з 1965 р. його призначили технічним директором для проектування орбітальної лабораторії, з якої можна було б здійснити політ на Місяць та ін.

Михайло Янгель - інженер, який створив новий напрямок і свою школу з конструювання ракет і космічних апаратів різного призначення, зробив вагомий внесок у вивчення верхньої атмосфери та навколишнього космічного простору за програмою «Космос», «Інтеркосмос» та ін.

До славної плеяди творців космічної техніки належить ще один наш земляк – академік Володимир Челомей –«батько» ракети-носія «Протон», за допомогою якої були виведені в космос космічні кораблі «Союз», «Мир», «Прогрес», автоматичні станції «Вега».

Валентин Глушко – генеральний конструктор в Особливому КБ. Його теоретичні й експериментальні дослідження були націлені на створення й розвиток рідинних ракетних двигунів та космічних апаратів, створив електротермічний ракетний двигун та ін.

Учні із задоволенням переглянули відеосюжет про космонавтів «Перший політ людини в космос». Бібліотекарем була організована книжкова виставка «Людина і Всесвіт» про значення великих людей в сфері космосу, які мали українське коріння. Закінчуючи захід було відмічено, що історія засвідчила, що українці багато зробили в царині досліджень. Довіряючи їм нові завдання, можна бути впевненими, що й з ними вони впораються. А відтак Україна ще заявить про себе як могутня космічна держава.

Шлях до зірок