Участь у євровікторині «Euroquiz»

Дата: 2018-04-03

На базі бібліотеки проводяться інформаційні заходи для учнів з найбільш актуальних питань щодо діяльності Європейського Союзу, його відносин з Україною, презентуються освітні програми Європейського Союзу.

Діяльність клубу «EuroWay» разом з гуртком «Правовик» націлена на реалізацію проектів у правовій, культурній, виховній сферах. Члени євроклубу між однолітками поширюють інформацію про ЄС та його політику, проводять дебати з європейських питань.

Метою роботи є виховання учнів у дусі європейської культури, навчання євроклубівців працювати в новому європейському вимірі, поширення серед учнів спільних європейських цінностей, розширення знань про Європу та країни Європейського Союзу, обмін досвідом між євроклубами та країнами Європи, співпраця з Маневицькою районною державною адміністрацією.

«Euroquiz» - це всеукраїнська вікторина на тему Європи та Євросоюзу. Вікторина складається з 5 раундів та має два рівні складності (простий – до 14 років, складний - більше 14 років), у яких по 30 питань. Щоб набрати максимум балів, необхідно пройти усі раунди. При оцінці враховується точність та швидкість відповідей.

Члени європейського клубу «EuroWay» долучилися до участі у євровікторині «Euroquiz». Ці запитання змінили уявлення про «стару добру Європу». Відповідаючи на запитання вікторини, учні відкривали для себе вражаючі факти, отримували неочікувані відповіді на них та дізнавалися море цікавого, незнаного раніше, пригадували свої знання з економіки, географії, історії, художньої культури.

Інтерв’ю з учнями, які брали участь у вікторині

Нікітін Юрій, 22 група.

Я ознайомився ближче з країнами Європи. Мені сподобалося у вікторині те, що якщо я відповів неправильно, то відразу ж показується правильна відповідь, яка в подальшому залишається в пам’яті, що дає можливість більш пізнати світ.

Салмін Максим, 11 група.

У мене сформувалося глибше розуміння Європейського простору (економічного, географічного, культурного, політичного) та ролі в ньому України. Навчаючись в ліцеї, мені подобається урок правознавства, тому для мене особисто були цікавими запитання щодо прав, свобод та принципів Європейського Союзу.

Наумчук Станіслав, 22 група.

Я розширив свої знання про Європу і країни, що входять до складу ЄС. Складними були питання в яких необхідно було поєднати дату з певною подією.

Слупачик Микола, 11 група.

Відповідаючи на питання вікторини, у мене з’явилося почуття відповідальності за спільне майбутнє європейського народу. Так як зараз багато українців їздять на заробітки чи в гості, то я дізнався до яких країн Європи українцям все ще потрібно оформлювати візи навіть для короткострокових візитів (Велика Британія, Ірландія).

Потоцький Ігор, 11 група.

Поглибив знання з національних, культурних надбань європейських народів. Цікавими були запитання щодо культурних пам’яток країн. Я вражений своїми знаннями з історії, географії, музики. Я не прихильник корупції в країні, але у вікторині було вказано, що у світовому Індексі сприйняття корупції за 2016 рік Україна отримала 29 балів із 100 можливих, а у всесвітньому рейтингу посідає 131 місце зі 176 країн. Мені боляче було сприймати, що Україна є в числі корумпованих країн.

Смолярчук Максим, 11 група.

Так як я фанат футболу, то на запитання про футбол я відповідав швидко і правильно. Я вважаю, що такі євровікторини повинні проводитися частіше, адже знання, які отримуєш розширюють знання про Європу.

Опитування провели:
керівник євроклубу «EuroWay» Ковердюк Н.А.
викладач правознавства Сіліч Л. І.

Участь у євровікторині «Euroquiz»