Крути - повік не забути

Дата: 2018-01-29

Є в українській історії подія, яка є знаковою, символічною для нашого народу – 29 січня. Щороку Україна вшановує пам`ять героїв Крут.

Учні 11 та 12 груп Маневицького професійного ліцею були присутніми на заході “Крути – повік не забути”, який підготувала та провела викладач історії Котик Наталія Володимирівна. Прозвучали пісні “Ніколи не плач” (автор Сергій Василюк), “Пам`яті героїв Крут присвячується”; учні переглянули фільми “Крути – молода кров” (Україна – забута історія), “Лист без конверта”. В ході виховного заходу між учнями відбулась бесіда: “Що для тебе значить дата 29 січня?” Вони дійшли висновку, що 29 січня 1918 року - це дата, яка щедро пролита молодою кров’ю на станції Крути, неподалік Бахмача на Чернігівщині. Це подвиг, здійснений заради незалежності України.

Супроти чужої навали, супроти смерті
- в стужу, сніг, ось тут вони,
ось тут стояли і всього жменька - триста їх.

Ця подія стала символом патріотизму і жертовності у боротьбі за нашу державу, це доказ того, що Крути – це не смерть, а сила вічноживого духу свободи.

Крізь асфальт Майдану та асфальт станції Крут чути золотий гомін волі й розкрилене “Ще не вмерла України і слава і воля”.

Ще рано тішаться кати:
коли стають до зброї діти,
народ цей - не перемогти!
Хоч виє знов зима поривом лютим,
та знаєм ми дорогу до мети:
Герої наші! Нам вас не забути!
Ваш чуєм зов невтомно далі йти!

Крути - повік не забути