16 грудня 2017 р.

Мова – це душа народу, а народ без мови не народ

Дата: 2017-11-14

Нам Богом дарована мова:
Співоча, і ніжна, й красива.
У ній наша мудрість і сила,
Життя невмируща основа.

В бібліотеці ліцею відбулася виховна година, присвячена Дню писемності та мови. Викладач української мови та літератури Шилак Л. П. розпочала захід, акцентуючи увагу присутніх на відзначенні свята Дня української писемності та мови.

Розповідь продовжила бібліотекар Ковердюк Н. А., яка поділилася цікавими інформативними матеріалами про розвиток книжної справи, зокрема про найцінніші пам’ятки давньоруської літератури: «Слово о полку Ігоревім», «Остромирове Євангеліє» та «Пересопницьке Євангеліє». Корисною інформацією було те, що саме Пересопницьке Євангеліє вперше почали використовувати як символ державності під час інавгурації Президентів України.

Ведучі заходу Шиманська Тетяна та Шворак Тарас перегортали трагічні сторінки історії мови, яка йшла через важкий, усіяний колючими тернами шлях.

Дане дійство мало великий емоційний вплив на учнів, коли запрошена на захід учениця школи №1 Ковердюк Яна художньо прочитала молитву О. Яворської «Мова» та вірш «Мова» В. Самійленка.

В ході заходу звучала інформація про канадського підприємця українського походження, відомого мецената та філантропа Петра Яцика, який зробив великий вклад у фінансування українознавства на Заході та в нашій країні. Із захопленням присутні переглянули відео «Петро Яцик – приклад для наслідування».

Продовженням цього дійства був виступ учениці ІІІ курсу, призера ІІ етапу Міжнародного конкурсу знавців української мови 2016 року Журби Валентини, яка поділилася своїми враженнями від життєвої долі Петра Яцика, звернула увагу присутніх на слова «Життя – це човен, а весла в твоїх руках».

На завершення виховної години була представлена відеопрезентація про значення української мови в житті кожної людини та суспільства.

Мова – це душа народу, а народ без мови не народ