19 вересня 2018 р.

26 вересня

Свято вишиванки в ліцеї

Дата: 2017-05-18

Вишиванка в культурі України займає особливе місце. Здавна вважалося, що сорочка, вишита кольоровими нитками та прикрашена візерунками, приносила успіх та служила оберегом для господині чи господаря. Цей національний одяг носять чоловіки, жінки та діти. В наш час вишиванка вийшла з повсякденної форми одягу, проте її надягають на свята або визначні дати.

Ідея відзначати «День вишиванки» виникла у 2006 році. Тоді кілька студентів й викладачів Чернівецького національного університету одягнули вишиванки й влаштували флешмоб. А вже через декілька років «День вишиванки» набув міжнародних масштабів. «День вишиванки» прийнято відзначати третього четверга травня. У 2017 році цей день припадав на 18 травня. Учні та працівники ліцею долучилися до цього свята, вдягнувши вишиванки. На території навчального закладу цього дня звучали пісні про Україну. Проведення такого свята продемонструвало, що учні відчувають себе справжніми патріотами та налаштовані на збереження звичаїв та традицій свого народу.

Після обіду учні взяли участь в он-лайн акції «День вишиванки – свято національної єдності», яка була проведена Радою лідерів учнівського самоврядування ПТНЗ області. Учениця 22 групи Шиманська Таня розповіла про святкування Дня вишиванки в ліцеї та прочитала вірш Лесі Українки «Contra spem spero!».

Свято вишиванки в ліцеї