23 листопада 2017 р.

Рокочук Валерій Степанович

Тиждень будівельних професій

Дата: 2016-11-22

Згідно річного плану роботи методичної комісії 14.11.16-18.11.16р. на базі ліцею було проведено тиждень будівельних професій. Сьогодні будівництво не стоїть на місці, постійно прогресує, а тому і всі заплановані заходи були націлені на розвиток професійних вмінь та здібностей учнів.

Розпочався тиждень з проведення учнівської конференції “Види сучасного оброблення укосів”, на якій учні гр.№7 представили свої міні-проекти різних будівельних матеріалів з яких сьогодні оздоблюють укоси. Назвавши всі переваги та їх недоліки, присутні учні на проведеному заході обрали матеріал, який найбільше їх переконав у ефективності його використання. Згідно підрахованих голосів переможним матеріалом виявилися обштукатурені укоси.

Другого дня було проведено семінар практикум “Читання будівельних креслень”. В наш час, кожен кваліфікований робітник будівельних професій, повинен вміти читати будівельні креслення, з якими йому приходиться працювати на будівництві. Креслення потребують чіткості, охайності та зручності у експлуатації. І, слід пам’ятати, про небезпечні наслідки, які можуть виникати на онові безвідповідальності робітників. Під час заходу присутні учні відтворили свої знання та вміння читати будівельні креслення, використовуючи комп’ютерну будівельну програму AutoCad.

Наступний день зібрав всіх бажаючих в майстерні в/н, де відбувся конкурс професійної майстерності за професією муляр. Дві ланки юних робітників на чолі з бригадиром спритно відповіли на теоретичні запитання різного рівня та показали свої вміння і навики муруючи цегляні стопчики під лаги. По завершенню конкурсу журі підвели підсумки та визначили переможців, якими виявилась ланка №2: Солодун Т., Кондратюк В., Литвинчук В. та їх бригадир Янко Василь. Майстер в/н Рибачук В.І. належним чином організувала роботу та мотивувала учнів до обраної професії.

Четвертого дня майстер в/н Климчук В.В. продемонстрував майстер-клас на тему “Декоративне забарвлення поверхонь ”. Даний захід вразив присутніх різноманітністю сучасних видів оброблення поверхні. Учні переглянули відео-ролик, а майстер відтворив всі необхідні етапи, наголосивши учням на важливих моментах виконання робіт. Даний захід запевнив всіх присутніх, що постійно потрібно слідкувати за новинками будівництва, щоб “іти в ногу з часом”.

Завершенням тижня була проведена інформаційно-просвітницька година на тему “Вершини сучасного будівництва”. Сахнік А.В. підібрала вдалий відео сюжет в якому було продемонстровано поетапний процес зведення сучасних хмарочосів на прикладі Дубаі. Учні заслухали важливі моменти з розвитку професії муляр та дізналися якими якостями повинні володіти кваліфіковані робітники.

Тиждень  будівельних професій