3 грудня 2016 р.

Тиждень будівельних професій - 2016

Дата: 2016-04-12

З 4 квітня по 8 квітня в ліцеї було проведено тиждень будівельних професій. Сьогодні будівництво не стоїть на місці, постійно прогресує, а тому і всі заплановані заходи були націлені на розвиток професійних вмінь та здібностей учнів.

Розпочався тиждень з проведення ліцейної олімпіади, переможці якої захищали честь ліцею на обласній олімпіаді серед учнів ПТНЗ з предметів професійно-теоретичної підготовки. З професії штукатур учень групи №7 Чилій Сергій Олегович зайняв ІІІ місце; з професії маляр Шепетько Валентина Вікторівна (група №7) - V місце.

Другого дня було продемонстровано учнівський проект «Моделювання будинку» в комп’ютерній програмі Sweet Home 3D, автором якого є учень групи №22 Іванісік Юрій. Ця робота була подана на міжнародний конкурс з комп’ютерної графіки. Юрій зацікавив присутніх, показавши можливості комп’ютерних технологій та створивши будинок власної мрії з повним розташуванням меблів, сантехніки та іншими дрібними деталями. Під час заходу присутні учні відтворили свої знання та вміння читати будівельні креслення.

Наступний день зібрав всіх бажаючих в майстерні, де відбувся конкурс професійної майстерності за професією муляр. Дві ланки учнів групи №3 на чолі з бригадиром спритно відповідали на теоретичні запитання різного рівня та показали свої вміння і навики, муруючи цегляну перегородку товщиною в пів цеглини. По завершенню конкурсу журі підвели підсумки та визначили переможця, яким стала ланка №2 у складі Мосюка Михайла, Ліщука Максима, Сокола Романа та їх бригадир Журби Валентини. Майстер виробничого навчання Вершков С.В. належним чином організував роботу та мотивував учнів до обраної професії.

Цікавим продовженням тижня став майстер-клас на тему «Оброблення поверхні та її декорування», який провів майстер виробничого навчання Климчук В.В. Цей захід вразив присутніх різноманітністю сучасних видів оброблення поверхні. Учні переглянули відео-ролик, а майстер відтворив всі необхідні етапи, наголосивши учням на важливих моментах виконання робіт і тим самим кожного спонукав до думки, що потрібно слідкувати за новинками будівництва, щоб “іти в ногу з часом”.

Завершенням тижня була виховна година «З історії будівельних професій» підготовлена і проведена майстром виробничого навчання Сидорук Л.С. під час якої було розкрито затребуваність і важливість будівельних професій, проведено екскурси в кожну з професій: муляр, маляр, штукатур. Також присутні мали можливість переглянути цікаві презентації «Види споруд» і «Чудеса інженерної думки».

Бібліотекар Ковердюк Н.А. підготувала цікаву виставку з навчальної літератури та наголосила учням на важливості саморозвитку та самовдосконаленні.

Підводячи підсумки проведеного тижня, методист ліцею Щибор В.Я. відзначила, що інноваційні підходи до навчання професій потребує підготовки якісно нового педагога професійної школи, який готовий до роботи в нових умовах, здатний адаптуватися до педагогічних інновацій і швидко реагувати на сучасні та перспективні процеси соціального й економічного розвитку суспільства.

Тиждень будівельних професій - 2016