7 грудня 2016 р.

Акт Злуки – єднання українського народу

Дата: 2016-01-25

22 січня 2016 року український народ відзначив 97-му річницю проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки – День Соборності України як символ консолідації суспільства, утвердження громадянської злагоди.

В Маневицькому професійному ліцеї пройшов тиждень, присвячений цій великій історичній події. Викладач правознавства Любов Сіліч на виховній годині «Співаємо славу тій події…» ознайомила учнів з самою ідеєю соборності, єдності та суверенності держави – головної умови розвитку незалежної України. Нікого не залишив байдужим перегляд відеофільму «Акт Злуки: відтворення історичної правди», де учні ділилися своїми думками, висновками щодо історичної події. В бібліотеці ліцею було організовано тематичну виставку літератури: «Без Соборності немає незалежності», яка висвітлила події, пов’язані з боротьбою українського народу за незалежність. Учнями було випущено ліцейну газету присвячену Дню Соборності України. Між учнями 1 і 2 курсу було проведено цікаву гру-вікторину «Великі Українці». Класними керівниками було проведено виховні години «22 січня – День Соборності України». Використано презентації, патріотичні пісні, вірші з даної теми. Під час проведення заходів згадували героїв Небесної сотні, про тих, справжніх патріотів України і свого народу, зокрема Володимира Гринюка, який навчався в ліцеї, де здобував спеціальність столяра та був простим хлопцем, який любив життя і правду, любив Україну, а нині він герой серед сотні таких, чиї імена ми пам’ятаємо посмертно.

Відзначення Дня Соборності України – наш моральний обов’язок берегти світлу пам’ять незліченних жертв, принесених українським народом заради сьогоднішньої дійсності – соборної незалежної України.

Викладач правознавства, Любов Сіліч

Бібліотекар, Наталія Ковердюк