Notice: Trying to access array offset on value of type null in /virt/homes/licey-mv/licey-mv/application/models/Page.php on line 44
Мова у серці народу 

Сьогодні:
25 січня 2022 р.

День Народження в наступному місяці:

Ковердюк Тетяна Степанівна

15 лютого

Щибор Віра Яківна

23 лютого


Мова у серці народу

Дата: 2015-11-09

Кожен із нас пишається тим, що він українець. Любить та цінує рідну землю, материнське слово. І молодь повинна дбати про рідну мову, допомагати їй розвиватися, бо саме нині юному поколінню випала велична місія підняти Україну до світових вершин, вивести її шляхом незалежності у число могутніх країн.

6 листопада 1997 року, до тисячоліття писемності, Президент України Л. Кучма підписав Указ щодо встановлення в Україні Дня української писемності та мови, який відзначається щорічно 9 листопада, у день Преподобного Нестора-Літописця.

День писемності – це повернення народові його духовності, історичної пам’яті. Це свято величі українського духу.

З нагоди цього свята в актовій залі ліцею було проведено літературно-музичну композицію «Мова у серці народу». Ведучі Полуйко Сергій та Ковжан Ірина розповіли присутнім про історію виникнення української писемності та мови, про диво написаного та надрукованого слова, яке пережило століття й покоління.

Виразно декламували вірші українських поетів Шворак Тарас, Сачук Віталій, Синюк Василь, Радчук Дмитро, Гринюк Валентин.

Під час свята прозвучали музичні композиції у виконанні Ольги Шевчук.

Викладач Сахнік Я. О. підкреслила, що День української писемності та мови – це свято, яке гуртує усіх нас на шляху відродження духовності, зміцнення державності, громадянського світогляду, адже кожен народ відбувся тоді, коли усвідомив себе у рідному слові.

А слово – то найбільша в світі сила,
Йому ніколи не скінчиться строк.
Воно людині обпікає крила,
І водночас – підносить до зірок.

Мова народу – найкращий цвіт, що ніколи не в'яне, а вічно живе, розвивається. Тож бережімо рідну мову, шануймо і розвиваймо, дбаймо про її чистоту і красу, намагаймося говорити один одному лише добрі слова, тоді й світ навколо стане кращим, добрішим. Пам'ятаймо слова В.Сухомлинського: "Мова – то цілюще народне джерело, і хто не припаде до нього вустами, той сам всихає від спраги".

Мова у серці народу
Мова у серці народу
Мова у серці народу
Мова у серці народу
Мова у серці народу
Мова у серці народу
Мова у серці народу
Мова у серці народу
Мова у серці народу

www.mon.gov.ua
nmc-pto.volyn.ua

www.profterminal.volyn.ua

www.useti.org.ua

testportal.gov.ua

kno.rada.gov.ua

www.vstup.infoЯндекс.Метрика