Сьогодні:
20 жовтня 2019 р.

День Народження в цьому місяці:

Плахотнюк Марія Павлівна

25 жовтня

Кухарець Ольга Василівна

27 жовтня

Шаповаленко Володимир В'ячеславович

29 жовтня


День української писемності та мови

Дата: 2014-11-09

Першим до нас приходить слово... З колисковою материнською піснею, тихою казкою, доброю ласкою. Зародившись у давні часи, українська мова витерпіла страшне лихоліття, переживши утиски загарбників наших земель – Польщі, Московії. Перегорівши, як криця, мова дійшла до нас чистою, мужньою, багатою.

9 листопада, у день Преподобного Нестора-Літописця ми відзначаємо День української писемності та мови. І це закономірно. Адже українська земля народила сина, який усвідомлював значення всього, що відбувалося на ній, прагнув зберегти національну пам'ять з вірою в те, що її не розгублять, а примножать нащадки. Напередодні свята в актовій залі ліцею була проведена літературно-музична композиція під назвою «Моя прекрасна українська мово,

Найкраща пісня в стоголоссі трав.

Кохане слово, наше рідне слово,

Яке колись Шевченко покохав».

Викладач Сахнік Я. О. ознайомила присутніх з історією виникнення писемності, про вклад Нестора-літописця в розвиток української мови та про створення першого слов’янського алфавіту – кирилиці та глаголиці. Під час свята прозвучали музичні та літературні композиції у виконанні учнів ліцею: Клеця Б., Случик Ю., Павлюка І., Яцук Р., Тищук С., Шпаковської Л.

Нетлінним скарбом століть називають національну мову і літературу – скарбом, що передається від покоління до покоління, що об’єднує минуле й прийдешнє. Мова – живий організм, вона розвивається за своїми законами, а тому треба у чистоті берегти цей нетлінний скарб, прислухаючись до порадвідомого поета Максима Рильського:

Як парость виноградної лози,

Плекайте мову. Пильно й ненастанно

Політь бур'ян. Чистіша від сльози

Вона хай буде. Вірно і слухняно

Нехай вона щоразу служить вам,

Хоч і живе своїм життям.

День української писемності та мови
День української писемності та мови
День української писемності та мови
День української писемності та мови
День української писемності та мови

www.mon.gov.ua
nmc-pto.volyn.ua

www.profterminal.volyn.ua

www.useti.org.ua

testportal.gov.ua

kno.rada.gov.ua

www.vstup.infoЯндекс.Метрика