4 грудня 2016 р.

Вітаємо з Днем Народження:

Дата: 2013-10-08

Готуючись до обласного конкурсу на кращий бібліотечний урок в системі ПТНЗ 8 жовтня бібліотекарем Ганною Романівною Турик було проведено урок на тему «Довідкові видання та їх види».

Бібліотечний урок в Маневицькому професійному ліцеї

Основне завдання уроку – поглибити знання учнів про довідкову літературу, розвивати вміння користуватися нею для оперативного пошуку інформації. Було створено три творчі групи учнів, кожна з яких мала конкретні завдання випереджального характеру. Опрацювавши відповідну інформацію, на уроці групи презентували результати своєї роботи, використовуючи створені ними презентації «Словники», «Енциклопедії», публікацію «Довідники – наші вірні помічники».

Бібліотечний урок в Маневицькому професійному ліцеї

А ще група мовознавців провела дослідницьку роботу: вивчила мовлення своїх однолітків під час спілкування на перервах, після занять в ліцеї, відібрала жаргонні слова, вживані у їхній мові, до кожного слова склала словникову статтю і створила «Словник молодіжного сленгу».

Бібліотечний урок в Маневицькому професійному ліцеї

Під час практичної роботи з довідковою літературою учні удосконалювали свої вміння користуватися словниками, довідниками, енциклопедіями.

А ще учні ознайомились з електронними довідковими виданнями, побувавши у пункті вільного доступу до мережі Інтернет районної бібліотеки, де багато цікавого дізнались про «Вікіпедію», розглянули структуру статті цієї енциклопедії, спробували самостійно шукати інформацію.

Бібліотечний урок в Маневицькому професійному ліцеї

Заразом оцінили переваги і недоліки як друкованих, так і електронних довідкових видань. А ще з подивом дізналися, що слово «продавець» у всесвітній павутині згадується приблизно 1670000 разів. Отже, ліцеїсти переконалися в тому, що вони здобувають одну з найпоширеніших професій.

Бібліотечний урок в Маневицькому професійному ліцеї

Підсумовуючи вивчене, Ганна Турик зауважила, що працювати як з друкованими, так і з електронними виданнями цікаво і дуже корисно кожному, побажала цікавої мандрівки сторінками цих чудових книг, світом мудрості і знань.