7 грудня 2016 р.

Різдвяні традиції у країнах Європи

Дата: 2013-03-01

Відсвяткувавши Різдво, учні ліцею прийнялися до ретельного вивчення різдвяних традицій у Європі. Це дослідження вилилося у цікавий захід «Різдвяні традиції у країнах Європи», що відбувся 26.02.2013р.

Свято відкрила презентація «Різдвяні вогні у Європі».

Чотири групи учнів підготували інформацію про святкування Різдва у Євросоюзі, розподілившись на Західну, Східну, Північну та Південну Європи. До виступів були представлені певні композиції, що характеризували особливості святкування Різдва у тій чи іншій країні.

Усі присутні віртуально побували на найвеличнішому святі у Нідерландах, де при заході сонця сурмлять у ріжки, сповіщаючи про прихід Різдва; у Німеччині, де відбувається церемонія Бешерунг – обмін подарунками; у Франції, де традиційною є Різдвяна меса, після якої всі збираються на вечерю Ревейлон; у Чехії, де після вечері обов’язково ворожать на яблуках. Також у Польщі, де, як і в Україні, славляться різні колядки; в Угорщині, де головною стравою столу є порося, яке, за повір’ями, має принести щастя родині. У Великобританії, де неодмінним атрибутом свята є коротка промова королеви;у Фінляндії, де головним різдвяним напоєм є глінтвейн. А ще у Данії, де на Різдво випікають коровай у формі кабана, який називають «святочний вепр»; в Ірландії, де цікавою традицією в переддень Різдва є запалювання у вікні свічки як знак готовності прийняти Йосифа і Марію, що в морозну ніч не можуть знайти місця для народження Сина Божого; у Швеції, де Різдво триває цілий місяць: з 13 грудня до 13 січня; у Греції, де перед Різдвом, оповитий волошками хрест, щодня занурюють в освячену воду і кроплять нею будинок, щоб відігнати злих духів; в Іспанії, де велика частина населення виходить на вулиці, вбравшись у національні костюми, всі співають і танцюють; в Італії, де у кожному домі обов’язково встановлюють мініатюрні ясла з фігуркою немовля Христа.

Естетичне задоволення, безліч вражень та надзвичайно цікава інформація – це те, з чим залишили захід усі присутні.

Різдвяні традиції у країнах Європи