20 листопада 2017 р.

Рокочук Валерій Степанович

Євроклуб "EuroWay"

Україна – держава європейська

Тема моєї статті «Україна – держава європейська» на перший погляд не говорить нічого нового для нас. Адже наша Батьківщина розташована в основному на південному заході Східноєвропейської рівнини, у Центральній та Південно-Східній Європі, тобто за своїм географічним розташуванням Україна – звичайно ж держава європейська. Навіть географічний центр Європи знаходиться поблизу с. Ділове Рахівського району Закарпатської області...

Девіз: "Впевненим кроком
прямуємо до Європи"

Євроклуб у країнах Європи - це молодіжна організація, створена з метою інформування населення про ЄС та залучення до ініціатив Європейського Союзу. В державах-членах Європейського Союзу та країнах-кандидатах євроклуби були одним із найважливіших джерел інформації та поширення спільних європейських цінностей серед молоді.

Євроклуби в Україні - форма організації молоді, що сприяє творчій реалізації її членів, залученню їх до участі в європейських ініціативах, інформуванню з питань європейської інтеграції, прав людини в Європі, громадянського суспільства та ін.

Перші Євроклуби виникли в Португалії, звідки поширились в країнах Європи та в світі. В Україну Євроклуби прийшли з Росії у середині 1990-х років, після чого надзвичайно поширились у загальноосвітніх та вищих навчальних закладах, громадських організаціях, закладах позашкільної освіти тощо.

Завдання українських євроклубів полягає в інформуванні та виховання молоді в дусі європейських цінностей, встановленню партнерства з європейськими молодіжними організаціями, підтримуючи курс України на інтеграцію в європейські структури.

Виставка "Україна. Європа.
Майбутнє"

Флешмоб "Вишивана Україна
у центрі Європи"

Починаючи з 2004 року, відповідно до державних програм з інформування громадськості з питань європейської інтеграції, в Україні проголошена підтримка розвитку Євроклубів.

На базі Маневицького професійного ліцею діє Євроклуб "EuroWay". Назва "EuroWay" в перекладі з англійської означає "Єврошлях", тобто європейський шлях.

Підготовка до захисту проекту "Україна-ЄС
шанси чи загроза?"

Захист проекту "Україна-ЄС"
шанси чи загроза?"

Євроклуб "EuroWay" проводить виставки на теми, пов’язані з Європою та Європейським Союзом, організовує тренінгові заняття та рольові ігри, круглі столи, літературні та мистецькі вечори, де учасники знайомляться з творчістю відомих європейських діячів культури, веде інформаційну роботу щодо прав людини в об’єднаній Європі та гарантії їх захисту.

Координатор Євроклубу: бібліотекар ліцею Ковердюк Наталія Адамівна.

МЕТА І ЗАВДАННЯ ЄВРОКЛУБУ

Згідно Статуту, Євроклуб "EuroWay" створений з метою:

• формування в учнів демократичних цінностей, почуття європейської єдності;
  • виховання молоді в дусі спільних європейських цінностей, встановлення партнерських стосунків із європейськими молодіжними неполітичними організаціями;
  • вивчення історії, культури, принципів функціонування європейських інституцій, етапів економічного та політичного розвитку країн Європейського Союзу;
  • виховання лідерських якостей у молодого покоління;
  • проведення тематичних заходів про країни ЄС;
  • ознайомлення учнів із життям людей в інших країнах;
  • заохочення до вивчення іноземних мов;
  • налагодження контактів з іншими європейськими клубами в Україні та за кордоном;
  • формування нового покоління свідомих європейців.

Основні завдання:

• проведення роботи по активізації навчального, творчого, наукового потенціалу учнів, розвитку й формування національної самосвідомості;
  • накопичення та поширення інформації про Європейський Союз (історія, структура, сучасний стан розвитку) серед молоді;
  • обмін інформацією про традиції, історію, культуру своєї країни та країн-членів ЄС.

Файловий каталог Євроклубу

Розмір

Статут Євроклубу

20 кБ