16 грудня 2017 р.

Шкабко Марія Василівна

Педагогічна спадщина В.Сухомлинського

Що саме головне було в моєму житті?
Без роздумів відповідаю: любов до дітей.

В. Сухомлинський

Василь Олександрович Сухомлинський дуже любив дітей, тому і став педагогом. Це справді людина з полум’яним серцем, видатний педагог сучасності. 35 років свого життя він віддав школі. Сухомлинський – заслужений вчитель України, лауреат Державної премії імені Т. Г. Шевченка. З його ім’ям пов’язані збагачення і піднесення педагогічної науки ХХ століття. Велика, самобутня спадщина вченого з плином часу привертає все більше уваги.

Виставка
Книжкова виставка "Дух творчої думки."

Літературна година
"Творчість Сухомлинського та бібліотека"

До найголовніших, найгрунтовніших творів В.О.Сухомлинського, опублікованих починаючи із 1960 року, належать: „Духовний світ школяра”, „Праця і моральне виховання”, „Моральний ідеал молодого покоління”, „Сто порад учителеві”, „Листи до сина”, „Батьківська педагогіка”, „Проблеми виховання всебічно розвиненої особистості” і особливо — „Павлиська середня школа” та „Серце віддаю дітям”. Остання праця була удостоєна першої премії Педагогічного товариства УРСР (1973) і Державної премії УРСР (1974). Але не все було так гладко у творчій біографії педагога. Цікавий і маловідомий факт, що ця широко знана й найбільш популярна книга В.Сухомлинського „Серце віддаю дітям”, яка вийшла 25 мовами і витримала майже 50 видань, вперше побачила світ у 1968 році в Німеччині. У себе вдома Сухомлинський не міг її опублікувати – рукопис кочував з одного видавництва в інше і отримував негативні рецензії.

На високу оцінку заслуговують і праці В.О.Сухомлинського, які вийшли окремими виданнями вже після смерті талановитого педагога: „Народження громадянина”, „Методика виховання колективу”, „Розмова з молодим директором школи”, „Як виховати справжню людину”. Віддаючи багато енергії вчительській роботі, створюючи фундаментальні педагогічні твори, В.О.Сухомлинський водночас виступав і як активний громадський діяч, систематично проводив культурно-освітню роботу серед населення Павлиша, брав активну участь у численних науково-педагогічних конференціях, симпозіумах, сесіях, нарадах, семінарах. Не обійшло його й офіційне визнання: у 1968 році йому присвоїли звання Героя соціалістичної праці, того ж року він був обраний членом-кореспондентом АПН СРСР.

В бібліотеці ліцею проводяться різноманітні заходи по творчості В. Сухомлинського: тематичні та книжкові виставки, бібліотечні уроки, виховні години та ін. Зокрема, до 100-річчя від дня народження В. Сухомлинського було проведено презентацію книжково-ілюстративної виставки – «Дух творчої думки», літературну годину «Творчість Сухомлинського та бібліотека» і читацьку конференцію за творами В.Сухомлинського.

Василь Олександрович казав: «Людина народжується не для того, щоб зникнути безвісною пилинкою. Людина народжується, щоб лишити по собі слід вічний». Ми по праву можемо сказати, що Сухомлинський залишив по собі яскравий слід, він належить до найвидатніших постатей світової педагогіки. З його ім’ям пов’язане збагачення й піднесення педагогічної науки ХХ-ХХІ ст. Велика, самобутня спадщина вченого з плином часу привертає дедалі більшу увагу.

Робота бібліотеки з презентації педагогічної спадщини В. Сухомлинського (віртуальний калейдоскоп)

Завантажити презентацію

Читацька конференція за творами В. Сухомлинського (фрагмент)

Файловий каталог