Notice: Trying to access array offset on value of type null in /virt/homes/licey-mv/licey-mv/application/models/Page.php on line 44

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /virt/homes/licey-mv/licey-mv/application/models/Page.php on line 21
Співбесіда на 5+ 

Сьогодні:
25 січня 2022 р.

День Народження в наступному місяці:

Ковердюк Тетяна Степанівна

15 лютого

Щибор Віра Яківна

23 лютого


Співбесіда на 5+

Дата: 2019-02-25

Автор: Харчук В.В.

 

Яким би успішним і просунутим професіоналом ви не були, відведіть час на підготовку до співбесіди. Адже найсуворіший інтерв'юер, який здатен побачити всі достоїнства і недоліки, - це ви самі. Отже, запрошуємо на репетицію співбесіди!

Про те, як пройти співбесіду, написати резюме і справити хороше враження на роботодавця, написані гори літератури: тактики, стратегії, прийоми і навіть підсвідомі дії. Але досвідчені рекрутери заявляють, що в реальності багато хто як і раніше припускається простих помилок, які закривають шлях до нової роботи. Не хочете потрапити до цієї категорії? Тоді давайте розпочнемо підготовку.

Зовнішній вигляд

"За одягом зустрічають" - всі ми знайомі з цією фразою, яка, до речі, підтверджена дослідженнями психологів. Перші хвилини зустрічі з роботодавцем на 80% визначають її результат. І основа цього - ваш зовнішній вигляд. Акуратність, адекватність ситуації і скромність - ось три кити вашого успіху. Золоті ланцюги, яскраву косметику, яскраве вбрання - все це краще відкласти подалі. Про те, щоб прийти на співбесіду в нетверезому стані або, як то кажуть - "з бодуна" - і мови бути не може.

Ваша зачіска зовсім не повинна бути шедевром перукарського мистецтва! Акуратно укладене і чисте волосся - ось все, що від вас потрібно. В одязі теж все просто. Головне тут - "щоб костюмчик сидів". Діловий вигляд налаштовує на ділову бесіду. В більшості випадків роботодавець хоче бачити у вас людину, яка представлятиме його організацію. Тому охайний, випрасуваний костюм - кращий вибір для чоловіків. Важче в цьому питанні дівчатам, адже потрібно вибрати "золоту середину" і в довжині спідниці, і у відвертості блузки. Отже, міні-спідниці і вирізи декольте залишаємо у шафі. Прасуємо, чистимо, мастимо кремом - і вперед на заповітну зустріч!

Про помилки

Найбільша проблема у громадян, які шукають роботу, - відсутність досвіду в певній галузі або ж відсутність його взагалі. І це ж є найбільшою помилкою, адже той, хто шукає, завжди знайде. Боятися не потрібно, адже у кожного був свій перший досвід роботи. Та й до того ж часто компанії з великим задоволенням беруть на роботу молодого недосвідченого співробітника, роблячи ставку на його здібності до навчання і бажання працювати. Адже спеціаліст, який відбувся, має свою систему поглядів на професію, яку все одно потрібно буде підлаштовувати під новий "статут" і колектив. Тому пам'ятайте: активність і робота все перетруть!

Отже, ви перед роботодавцем. Після вітання виразно назвіть своє ім'я та прізвище, мету свого візиту. Ваша перша зброя на шляху до нової роботи - грамотно складене резюме. Якщо ви потурбуєтеся про нього заздалегідь, то полегшите роботу і собі, і вашому інтерв'юеру. В наступному номері ми напишемо про те, як скласти резюме, приречене на успіх.

Що говорити

Другим за значущістю підводним каменем може стати звичайне, здавалося б, прохання: "Розкажіть про себе". Відповіді, за розповідями роботодавців, можуть бути просто-таки комічними. Іноді спрацьовує принцип "Язик мій - ворог мій", або ж події розгортаються за схемою: "І тут Остапа понесло...", а буває, навпаки, претендент замикається в собі і на всі питання відповідає щось на зразок: "Читайте моє резюме і трудову книжку - там все написано". Порада одна: підготуйтеся заздалегідь. Ваша задача - коротко і чітко розповісти про себе, показати свої кращі боки, довести, що саме ви найкраща кандидатура для цієї вакансії. Згадувати про перемогу на волейбольному турнірі навряд чи варто, а ось завзятість і поступливість, які допомогли одержати диплом з відзнакою, обов'язково підкресліть. Скажіть, де ви навчалися, в яких компаніях працювали, які якості допомагали досягти результатів. Навіть відшліфуйте розповідь перед дзеркалом, якщо знаєте, що на співбесіді вас можуть охопити страх і скутість. Запам'ятайте: чого вже не варто робити на будь-якій співбесіді, так це боятися. Перед вами сидить не монстр чи агресор, а така ж людина, як і ви. Ну, може, тільки в іншому костюмі.

Ще одне застереження: розказуючи про те, де і ким ви працювали, виявіть певну пошану і такт. Навіть якщо все було не дуже гладко, втримайтеся від негативних емоцій. А ось про те, чим ви займалися, варто розповісти докладніше. Чітко назвіть свої обов'язки, щоб у співрозмовника не склалося враження, що ви їх вигадуєте на ходу.

Увага! Вам може зашкодити:

Відсутність знань про професію.

Вирушаючи на співбесіду щодо конкретної посади, дізнайтеся про неї більше. Вас обов'язково запитають, чи знайомі ви з обов'язками майбутньої роботи. Звичайно, всі деталі вам обов'язково розкажуть пізніше. Але цілковита відсутність інформації зіграє не на вашу користь.

Нездатність ставити запитання.

Перед вами стоїть завдання - показати співрозмовникові, що вас справді цікавить ця робота. Коротше кажучи, ставте запитання, які покажуть, що ви зацікавлені даним місцем роботи. Кращі запитання - запитання "по темі". Запитайте про час роботи, зарплату, відпустку, свої обов'язки. Якщо досвіду у вас замало, не поспішайте з'ясовувати щодо можливостей кар'єрного зростання, спочатку завоюйте репутацію хорошою роботою.

Невпевненість або невизначеність.

Як це не дивно, але більшість з тих, хто приходить найматися на роботу, не має ані найменшого уявлення про те, ким вони хочуть бути через десять років. Уміння визначити свої цілі - запорука успіху. А якщо це викликає у вас труднощі - говоріть чітко і зрозуміло: "Я хочу навчитися працювати на цій посаді, заробляти гроші і бути корисним організації".

Якщо в процесі розмови відчуєте, що у вас поки мало шансів одержати посаду, з приводу якої відбувається співбесіда, - не зневіряйтеся! Добийтеся того, щоб залишити про себе позитивне враження, яке грунтується на ваших знаннях, інтелекті та ентузіазмі. І тоді, якщо протягом певного часу у рекрутера відкриється відповідна вакансія, ви будете першим, кому подзвонять.

Випробувальний термін

Ви прислухались до наших порад і одержали нову роботу? Поздоровляємо! Але пам'ятайте: попереду випробувальний термін. Це може бути один день або два місяці. Використайте цей час, щоб "показати свою ефективність". Цікавтеся правилами, прийнятими в організації, виявляйте активність у роботі, виконуйте всі доручення і інструкції. Тільки не перестарайтеся: скрізь є межі, і бажання довідатись щось на кшталт - чи одружений шеф - може викликати явне несхвалення. А якщо цікавість опановує - запасіться терпінням - з часом ви довідаєтесь ще і не такі подробиці особистого життя товаришів по службі.


www.mon.gov.ua
nmc-pto.volyn.ua

www.profterminal.volyn.ua

www.useti.org.ua

testportal.gov.ua

kno.rada.gov.ua

www.vstup.infoЯндекс.Метрика