15 листопада 2019 р.

Де шукати вакансії?

Дата: 2019-02-25

Автор: Харчук В.В.

Практично в будь-якій ситуації, пов'язаній з пошуком роботи, ідеальним рішенням стає комплексний підхід, що включає всі можливі способи одержання інформації з урахуванням переваг і недоліків кожного з них. Розглянемо переваги й недоліки різних варіантів пошуку.

По знайомству

Старий як світ, але як і раніше досить ефективний спосіб влаштування на роботу.

Переваги:

• Знайомі звичайно готові розповісти вам всі таємниці компанії й ввести в курс кулуарних справ. Ви заздалегідь будете знати переваги, а також недоліки пропонованої вакансії, про які не пишуть в оголошеннях, і специфіку роботи в колективі.
  • Ряд компаній воліють набирати співробітників саме "зі своїх", і вам будуть доступні навіть вакансії, що не потрапили на відкритий ринок праці.

Недоліки

• Ця стратегія найбільш ефективна в сфері ЗМІ, піару, реклами, у творчому середовищі, але далеко не завжди дозволяє зібрати хоча б мінімальний "урожай" вакансій.
  • Знайомі досить суб'єктивно оцінюють ваші потреби й можливості, і тому якість пропонованих вакансій може бути дуже низькою.
  • З тим, хто вас рекомендує, буває важко зберегти дружні відносини, якщо не вписуєшся в новий колектив. Претензії до вас автоматично стають причиною невдоволення вашого гаранта, і можливі відносини приятеля з колегами автоматично вплинуть на процес спілкування з вами.

За допомогою кадрових агентств

Не ви шукаєте вакансії, а вони шукають вас.

Переваги:

• Деякі компанії ведуть пошук персоналу винятково через кадрові агентства, і інформацію про їхні вакансії не можна одержати з інших джерел.
  • Агентства, у свою чергу, мають можливість запропонувати вашу кандидатуру відразу декільком компаніям.
  • Ви застраховані від частини ризиків, пов'язаних з несумлінними роботодавцями: агентство зацікавлене у своїй репутації й тому вивчає й перевіряє компанії, перш ніж укласти з ними договір про співробітництво.
  • В агентстві психологічно підготовляють до співбесіди й дають цінні рекомендації, що стосуються особливостей вимог роботодавців

Недоліки

• Серйозні тимчасові витрати через велику кількість співбесід, які прийдеться проходити спочатку в самому агентстві та потім у компаніях.
  • Відносно формальний відбір вакансій, на які ви могли б претендувати, причому на цей процес ви не маєте прямого впливу.
  • Учасники ринку (і здобувачі, і роботодавці) часто відзначають неефективність роботи багатьох кадрових агентств і непрофесіоналізм їхніх співробітників.

Через періодичні видання

Процес те саме що намивання золота з піску.

Переваги:

• Великий обсяг інформації. Численні спеціальні видання мають величезну кількість оголошень про найрізноманітніші вакансії.
  • Відносна доступність. Газети й журнали відповідної тематики можна знайти в будь-якому кіоску.
  • Для частини компаній розміщення оголошення в газеті, чия назва містить заповітне слово "робота", - перший спосіб закриття "палаючої" вакансії.

Недоліки

• Швидке старіння інформації на паперових носіях.
  • Серед численних оголошень багато непотрібних і сумнівних. На жаль, публікація в газеті або на сайті ще не свідчить про серйозність намірів організації. А частина вакансій є принадою кадрових агентств - тобто змушує вас вертатися до пункту "Пошук через кадрові агентства".

За допомогою Інтернету

Інформаційні технології виступають як ефективний інструмент пошуку.

Переваги:

• Кращі сайти з працевлаштування створюють всі умови для швидкого пошуку необхідної інформації.
  • Великий обсяг інформації. За кількістю вакансій Інтернет на порядок перекриває паперову пресу.
  • Доступність. Ознайомлення з вакансіями на інтернет-порталах найчастіше не вимагає ніякої реєстрації, плати й ні до чого вас не зобов'язує.
  • Зручні інструменти відбору вакансій. Кращі сайти з працевлаштування створюють всі умови для швидкого пошуку необхідної інформації

Недоліки

• Необхідність регулярного доступу до Мережі.
  • Невірогідність відомостей. Якість вакансій залежить від політики модерації конкретного порталу: деякі сайти з пошуку роботи заповнені сумнівними оголошеннями від фірм, що займаються мережевим маркетингом, або від кадрових агентств, що поповнюють свої бази резюме.

Звернення прямо в компанії

Точкові удари.

Перевага:

• Ви ініціюєте спілкування саме з тими компаніями, які вважаєте найбільш підходящими роботодавцями, що дозволяє ощадливо витрачати свій час і сили.

Недоліки

• Виділення "компанії мрії" - окреме й досить складне аналітичне завдання.
  • Великі організації часто публікують інформацію про свої вакансії на корпоративних сайтах, однак це найкращий для вас варіант розвитку подій. Якщо обрана компанія не має практики публікації вільних місць, вас чекають "холодні" дзвінки у відділ кадрів.
  • Працевлаштування може затягтися: націлившись на конкретну посаду в конкретній компанії, ви можете прочекати місяці, поки вона не звільниться.

Відвідування ярмарків вакансій, "днів кар'єри" і інших спеціальних заходів

Очна ставка з роботодавцем.

Переваги:

• На ярмарку вакансій можна особисто познайомитися із представником роботодавця, причому споконвічно настроєним на бесіду з потенційними працівниками, і, "не відходячи від каси", довідатися подробиці, що цікавлять вас.
  • Цей варіант дуже ефективний для молодих фахівців, яким важко нарівні з досвідченими здобувачами презентувати себе за допомогою резюме.

Недоліки

• Відвідування спеціальних заходів вимагає досить великих витрат часу й енергії.
  • Цей спосіб найчастіше неефективний для досвідчених фахівців і управлінського персоналу, тому що в подібних заходах беруть участь в основному компанії, що активно набирають персонал на низові позиції.