Notice: Trying to access array offset on value of type null in /virt/homes/licey-mv/licey-mv/application/models/Page.php on line 44

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /virt/homes/licey-mv/licey-mv/application/models/Page.php on line 21
Соборна Україна одвічно в наших серцях та помислах 

Сьогодні:
22 вересня 2021 р.

День Народження в цьому місяці:

Панько Володимир Степанович

24 вересня

Солобчук Людмила Архипівна

26 вересня


Соборна Україна одвічно в наших серцях та помислах

Дата: 2016-01-22

Автор: Котик Н.В.

 

День 22 січня був справді історичною визначною подією для всього українського народу. Наш Волинський край і краяни відіграли чималу роль у Соборності нашої України. Волиняни разом з іншими українцями були присутніми під час Акта злуки в Києві. Наприклад Трохим Тандрик, керівник «Просвіти». Волинська делегація поверталась із столиці у піднесеному настрої. Але незабаром цей настій змінився тривогою і розпачем, бо на молоду державу знову зі Сходу посунули червоні орди, а із Заходу на українські землі претендували поляки. У 1920 році Волинський край став ареною жорстоких боїв між військами УНР та Радянської Росії. В боях прославились волиняни полковник Петро Ганжа, отаман Тимченко, сотник Крощенко, Васюта, Степан Скрипник (Мстислав). Вони не жаліли ані сил, ані життя в ім’я Соборної України.

Щороку нам слід запалювати вогонь пам’яті Олекси Гірнику – інженеру з міста Калуша, який у ніч з 21 на 22 січня 1978 року спалив себе в місті Каневі біля могили Тараса Шевченка на знак протесту проти зросійщення України. Своїм вчинком він будив людей до боротьби. До воскресіння своєї приспаної нації. Боровся, щоб наш український народ разом із українським словом не пішов у небуття. Він один вирішив змагатись у двобої з Московською імперією. До Канева лягла його дорога, як до скарбниці всіх людських чеснот. Ніс в серці біль, затаєні тривоги і образу за Вітчизну й свій народ.

....На кручі в Каневі яріє кущ калини. Там, перемігши гріх і страх і смерть зотліло серце мужньої людини, що гострим спротивом налите вщерть.

Слухаючи ці розповіді в очах учнів вбачався сум і гордість за таких мужніх людей, вони є взірцем нескореності духу українського.

Викладач історії, Наталія Котик


www.mon.gov.ua
nmc-pto.volyn.ua

www.profterminal.volyn.ua

www.useti.org.ua

testportal.gov.ua

kno.rada.gov.ua

www.vstup.infoЯндекс.Метрика