4 грудня 2016 р.

Вітаємо з Днем Народження:

Робітнича професія – дорога у самостійне життя

Дата: 2014-06-20

Автор: Турик Г.Р.

ким бути

Вибір професії – справа нелегка і дуже відповідальна.

Ким бути? Скільки разів ми задаємо собі це питання в юності? І ким ми тільки не буваємо, поки не станемо дорослими!

Але приходить час – і потрібно вибирати, зупинятись на чомусь одному. І яке щастя, якщо вибір зроблено правильно й обрана професія стає справою всього вашого життя. А щоб не помилитися у своєму виборі, треба все зважити, тому що наскільки б не була затребувана професія, якщо вона не до душі, результатів не досягнеш. Обираючи професію, потрібно врахувати власні здібності й інтереси, задуматись над тим, де ви себе зможете реалізувати.

Відомо, що не всі зможуть здобути вищу освіту, хтось має опанувати і робітничу професію. Правильно кажуть: якщо має бути поганий лікар, вчитель чи бухгалтер, то краще нехай буде хороший столяр, муляр чи водій автомобіля. Робітничі професії завжди були потрібними, і сьогодні вони своєї вагомості і важливості не втратили.

Професії, якими можна оволодіти у Маневицькому професійному ліцеї, універсальні і потрібні скрізь. Випускники 9-их класів за три роки навчання в ліцеї здобувають повну середню освіту і робітничу професію. Готуємо трактористів, водіїв автотранспортних засобів категорії «В», «С», слюсарів-ремонтників, столярів, мулярів, штукатурів, малярів. Ті, хто закінчив 11 класів, навчаються тільки один рік і можуть оволодіти професією маляра, штукатура, продавця, машиніста крана автомобільного, слюсаря-ремонтника, водія.

Учні забезпечуються гуртожитком, стипендією, харчуванням.

Навчальний заклад співпрацює з центром зайнятості, здійснює підготовку та перепідготовку незайнятого населення.

Матеріально-технічна база ліцею формується з урахуванням новітніх технологій навчання. До послуг учнів 25 навчальних кабінетів, 11 майстерень, 3 лабораторії, бібліотека, спортивний та актовий зали, стрілковий тир.

Завдяки злагодженій співпраці дирекції, педколективу, учнівського самоврядування вихованці ліцею мають можливість займатися у різних гуртках (предметних, технічної творчості, художньої самодіяльності) та спортивних секціях.

Хочеться з гордістю розповісти про своїх вихованців, які займають призові місця на обласних конкурсах, адже їхнє навчання і заняття в гуртках дають позитивні результати. Серед професійно-технічних закладів області в конкурсі знавців української мови імені П. Яцика учениця ліцею Капітонюк Аліна посіла ІІІ місце, Мельник Віктор в мовно-літературному конкурсі імені Т. Шевченка – ІІІ місце. Призерами обласних олімпіад з професійно-теоретичної підготовки стали учні Горбач Іван, Коснюк Вікторія, Гончаров Михайло, Ліщук Андрій. Також ми є постійними учасниками обласного конкурсу сучасної української пісні «Срібні дзвіночки». Цього року учень ліцею Клець Богдан зайняв у цьому конкурсі почесне І місце. ІІІ місце в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу юних гумористів в номінації «Веселий пензлик» виборов Ліщук Андрій. В огляді-конкурсі драматичних колективів ліцей здобув ІІІ місце. Є непогані результати і в спортивному житті ліцею. Крім цього , в нашому ліцеї проводяться різні цікаві заходи.

Професійно-технічна освіта навчає професії, виховує конкурентноспроможного робітника, здатного творчо мислити, чітко орієнтуватися в реаліях і перспективах життя, готує до праці в ринкових умовах. І молода людина, яка пройшла таку підготовку, вже адаптована до трудової діяльності в нових умовах господарювання, має певну життєву позицію. Здобуття робітничої спеціальності відкриває перед молоддю шлях у самостійне життя. То ж запрошуємо випускників на навчання у наш ліцей.

Ганна Турик, бібліотекар
Маневицького професійного ліцею