4 грудня 2016 р.

Вітаємо з Днем Народження:

Як стати щасливим: 6 порад психолога

Дата: 2014-06-28

Автор: Лозовик О.Д.

Дізнайтесь, як знайти щастя, попри стрес, нервову роботу та постійні невдачі.

Американський позитивний психолог Шон Ачор точно знає, що людині потрібно для щастя. Шон – не звичайний психолог, він – один із творців знаменитого курсу щастя в Гарвардському університеті, автор книжки "Переваги щастя".

Прислухайтесь до порад досвідченого психолога й абсолютно щасливої людини, змініть своє життя і станьте щасливими.

6 змін, які зроблять вас щасливими

1. Знайдіть сенс навіть у рутині

За словами Шона Ачора, люди звикли думати, що робота – це щось протилежне щастю. Це треба змінити, вважає Ачор. Ті, кому вдається сприймати роботу не як рутину, а як кар'єру та покликання, значно частіше почуваються щасливими. Так, серед них трудоголіків більше, вони витрачають більше сил і часу на роботу, досягають великих успіхів.

Психолог Ачор пропонує одного прекрасного дня почати сприймати рутинні обов'язки, як дії, корисні для основної роботи.

2. Забувайте погане, шукайте хороше

Психологи відкрили "ефект тетрісу", коли вивчали психологію людей, які втрачають голову від цієї гри. "Ефект тетрісу" – це коли гравці бачать фігури з гри, навіть не граючи. Сьогодні цей термін застосовують до ситуації, коли робота повністю заполоняє думки людини.

І саме в цьому проблема, вважає Ачор. Більшість на роботі займається тим, що шукає проблеми, тому згодом вони починають шукати помилки в усьому. І погане заповнює їхнє життя. Ачор пропонує стати більш щасливими, використовуючи "ефект тетрісу". Привчіть себе щодня записувати або нагадувати собі, що хорошого відбулося. Невдовзі це стане хорошою звичкою, і ви навчитесь бачити позитивні сторони життя.

3. Виносьте користь із помилок

Порада проста: не зациклюйтесь на невдачах і помилках, бо це викликає стрес. Краще перестаньте звинувачувати себе та винесіть користь із помилок. Обміркуйте свої дії, зрозумійте причини невдач і виносьте користь. Грубо кажучи, змиріться, що помилки бувають, просто треба навчитися контролювати свої емоції у зв'язку з ними.

4. Окресліть маленькі цілі на шляху до великої

Окреслюйте собі здійсненні цілі, не завищуйте планку. На шляху до великої глобальної мети ставте маленькі цілі та ті, що легко досягти. Хочете досягти більшого на роботі – проаналізуйте і з'ясуйте, що робилося не так. І просто виправте помилки. Розуміння того, що ви повинні змінити, дасть відчуття щастя, адже ніщо так не радує, як визначеність.

5. Виробляйте хороші звички

"Правило 20 секунд" – це найулюбленіше правило психологів. Про це говорить і Ачор. Хочете стати щасливішими – станьте кращими. Не подобається фігура – займіться спортом, не подобається кар'єра – працюйте краще. А щоб цього було простіше досягти, робіть хороші звички на 20 секунд доступнішими.

Наприклад, хочете схуднути – покладіть корисну їжу ближче, а шкідливу – якнайдалі. Хочете займатися спортом – робіть елементарні фізичні вправи щодня. І робіть заплановану справу щодня, щоб вона стала справжньою звичкою.

6. Не відмовляйтесь від підтримки близьких

На думку Ачора, для щастя людям бракує елементарного людського тепла. Подумайте самі, от ви зайняті на роботі, у вас роботи море, і на близьких взагалі часу не вистачає. Як результат: утома на роботі плюс емоційний голод дають стрес і нервове напруження. Про щастя навіть говорити не доводиться. У цьому найголовніша наша помилка.

Почніть цінувати свою команду на роботі та близьких удома. Налагодьте хороші стосунки з колегами, усміхайтесь, вітайтесь з ними, спілкуйтесь під час перерв, визнайте достоїнства кожного та цінуйте внесок у спільну справу.

Коли на роботі особливий завал, постарайтесь більше часу приділити емоційному спілкуванню з сім’єю та друзями. Саме тому, що люди роблять навпаки, приділяють родині і навколишнім менше часу, вони почуваються нещасними. Просто виправте цю ситуацію та станьте щасливими!