Notice: Trying to access array offset on value of type null in /virt/homes/licey-mv/licey-mv/application/models/Page.php on line 44

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /virt/homes/licey-mv/licey-mv/application/models/Page.php on line 21
Як не боятися змін? 

Сьогодні:
25 січня 2022 р.

День Народження в наступному місяці:

Ковердюк Тетяна Степанівна

15 лютого

Щибор Віра Яківна

23 лютого


Як не боятися змін?

Дата: 2014-06-23

Автор: Лозовик О.Д.

 

Вам напевно знайома ситуація - замість того, щоб виконати обов'язкову роботу, ми розглядаємо фото в «контакті», читаємо новини, п'ємо каву, а за справу беремося, коли строки починають піджимати. Навіть коли справа стосується нашого здоров'я, відкладаємо похід до поліклініки і робимо собі «ведмежу послугу». У результаті робота сама не зробиться і лікуватися доведеться довше і важче. Що ж нас змушує відкладати справи «на потім» - страх, лінь або щось ще?

 

Міфічне «потім»

Відкладаючи справи на потім, ми маємо на увазі, що існує якесь рятівне «потім». «Потім» прийде натхнення, будуть сприятливі умови для роботи, буде більше часу, сил і ще щось буде, чого так не вистачає зараз. Але справа в тому, що не існує цього бажаного «потім», є сьогодні і зараз. Від того що ви зробите зараз і залежить ваше майбутнє, ваше «потім».

Синдром перфекціоніста

Страх розпочати нову справу в психології називається прокрастинація. Причини виникнення прокрастинації досі залишаються загадкою. Більшість фахівців припускають, що коріння цієї проблеми пов'язані зі стресом. Найчастіше цією недугою страждають перфекціоністи - вони відкладають справи через страх, що результат виявиться не ідеальним. Потрібно усвідомити, що в принципі нічого ідеального не існує, потрібно прагнути зробити все досить добре.

Зміна місця

Освоїтися на новій роботі або на новому місці проживання комусь вдається швидше, для когось болісно довго, але складно для всіх без винятку. Будь-які зміни - це стрес. Людина так влаштована, що часом страх перед стресовою ситуацією набагато страшніше самого стресу. Ось чому ми так боїмося змін і тримаємося хай не ідеального, але звичного способу життя, роботи, сім'ї... Страх змін не є відхиленням від норми, якщо він не заважає вам рухатися вперед і приймати рішення. Для цього потрібно осмислити і прийняти свій страх. Слід пам'ятати, якщо виникає необхідність змін - потрібно діяти. Невирішені життєві завдання можуть вилитися в психосоматичні захворювання.

Рецепт змін

На порозі змін слід зробити паузу і дати дозріти своєму рішенню. Це необхідно для того, що б привести в порядок почуття, відновити сили і прислухатися до свого внутрішнього голосу перед початком нового життя.

Допомога спеціаліста

Якщо не можете самі подолати складнощі, які виниклі на вашому шляху, зверніться за допомогою до психолога, психотерапевта. Вони допоможуть знайти причини ваших проблем, вивчаючи минуле і допоможуть розібратися з вашими бажаннями, допоможуть знайти шляхи, щоб швидше їх реалізувати.


Щоб менше піддаватися синдрому відкладання справ на «потім», запам'ятайте просту істину: для того, щоб почати робити, потрібно щось зробити. Маленький цеглинка, крихітний крок - це вже вклад в ваше майбутнє і наближення до бажаного результату.


www.mon.gov.ua
nmc-pto.volyn.ua

www.profterminal.volyn.ua

www.useti.org.ua

testportal.gov.ua

kno.rada.gov.ua

www.vstup.infoЯндекс.Метрика