4 грудня 2016 р.

Вітаємо з Днем Народження:

Плануємо час – економимо життя!

Дата: 2014-06-22

Автор: Лозовик О.Д.

Не дивлячись на жодний поспіх розпочинайте робочий день із систематичного обдумування впродовж 10-15 хв. дня, що настав.

Перевірте перед початком роботи, чи всі завдання попереднього дня виконані. Це дасть можливість перевірити, з одного боку, наскільки плани, що були складені, реалістичні, а з іншого – чи можете ви довести до кінця намічене. План дає віддачу тільки тоді, коли він виконується.

Отож, плануючи свій день:

1. Знайте свої пріоритети.

Перш ніж планувати свій час, вам необхідно побудувати чітку картину того, що необхідно виконати в першу чергу, що залишити на потім або відкласти. Ви повинні визначити пріоритети, сформулювати цілі.

2. Складіть розклад для вирішення своїх завдань.

Чи контролюєте ви те, як проводите свій час? Вам необхідно переконатися, що ви витрачаєте свій час відповідно до своїх пріоритетів і переваг. Складіть розклад вашого часу для завершення своїх дій. Визначте дні, в які ви заповнюєте документацію, в які проводите виховні години, в які перевіряєте контрольні чи зустрічаєтесь з батьками учнів.

3. Організовуйте свій робочий стіл.

Безлад на вашому робочому столі може пригнічувати вас, він відволікає вас від виконання завдань, а також займає у вас час на пошук необхідних паперів. Наприкінці кожного дня знаходьте хоч би п’ять хвилин на організацію вашого робочого столу. Адже порядок на столі – порядок в голові.

4. Марне витрачання часу.

Багато хто з нас занадто вимогливо ставиться до свого часу. Навчіться ставити досяжні строки, переглядайте свій поточний список дій, перш ніж приймати нові завдання. Дайте собі більше часу на здійснення дій, ніж, як ви думаєте, це займе. За необхідністю кажіть «ні». Пам’ятайте, що люди вважали б за краще почути, що ви не можете зробити щось, особливо якщо ви не впевнені, що можете зробити все вчасно. Просто скажіть «ні», цим ви дасте людям можливість знайти інший спосіб рішення своїх задач.

5. П’ятниця – відмінний день для підбиття підсумків.

Визначте 30 хвилин у вашому розкладі для проведення тижневого огляду, підбиття підсумків діяльності.

Однак, не дивлячись на завантаженість роботою, не забувайте піклуватись про себе. Повірте: тоді ви все встигнете, ще й отримаєте задоволення від виконання справ. Планування часу можливе. Сподіваюсь, ці рекомендації допоможуть вам наповнити життя яскравими моментами, і ви не дозволите, щоб час керував вами.