4 грудня 2016 р.

Вітаємо з Днем Народження:

Як зробити робочий день приємнішим?

Дата: 2014-06-19

Автор: Лозовик О.Д.

Почнемо з початку, з того, як почати робочий день без звичайних невеселих думок. Спробуємо цей день перепрограмувати. Відомий психолог Володимир Леві якось сказав, що треба вміти відпускати себе у відпустку, причому робити це потрібно щодня по кілька разів на день! Що ж для цього потрібно робити?

Створіть собі настрій.

Спробуйте завести будильник раніше (не лякайтеся, читайте далі) на стільки, скільки вам потрібно для того, щоб поніжитися у ліжку. 5-7 хвилин не додадуть вам здорового сну, а от приємне пробудження забезпечити допоможуть. Поніжтеся від душі, потягніться, покрутіться, можна попищати, або використати якісь інші звуки (головне, щоб це особливо не здивувало тих, хто поряд). Для настрою можна натиснути на кнопку музичного центру і почути приємну для себе мелодію, під яку ніжитись ще приємніше.

Додайте ще трохи гарного настрою.

Зробіть собі приємність і, якщо є така можливість, зробіть приємність тому, хто поряд з вами. Розбудіть поцілунком чоловіка (дружину) і дітей (поцілунком, а не криком «сніданок на столі!» або «запізнишся на роботу!»). Скажіть їм щось приємне на вушко («доброго ранку, Сонечко», а не «підйом!»). Зробіть собі запашної кави або випийте соку (добре було б встановити неформальне чергування по каві, коли ви ще ніжитесь, а її вже хтось готує і несе).

І ще трохи...

Зробіть зарядку (пробіжку) і прийміть душ, якщо лінуєтесь – просто прийміть душ. Скористайтеся приємним гелем для душу, м’яким рушником, загорніться у зручний махровий халат і йдіть готувати сніданок.

Смачно себе нагодуйте.

Сніданок – це дуже важливий момент. Зі сніданку ви починаєте день, а тому, окрім корисного, він має бути смачним. Йогурт, цукерка або шматочок тортика не лише піднімуть настрій, а й активізують мозкову діяльність (якщо не полюбляєте солодкого, балуйте себе тим, що для вас смачне). Пам’ятайте і про те, що гарний день має гарно починатися – не полінуйтеся вийняти яєчню зі сковорідки, покласти на стіл серветки і прикрасити його квітами (чоловіків це стосується обов’язково).

Приведіть себе у форму.

Зовнішній вигляд створює настрій. Дехто для економії часу вибирає собі одяг з вечора. Непогана звичка, але якщо у вас є час – краще вибирати одяг зранку. Постійте перед дзеркалом – це обов’язково! Не вимагайте від себе неможливого, але дайте собі перспективу! Те, що ви бачите, вже непогано, а стане ще краще! Приділіть увагу деталям: прикраса типу брошки або шпильки для краватки, приємний аромат, нова зачіска, макіяж (чоловіки можуть не усміхатися, оскільки бальзами після гоління також пом’якшують і розгладжують шкіру) лише посилять задоволення.

Тримайтесь! Дорога на роботу.

Нічого не поробиш, тут загальних рецептів немає. Якщо ви у власному автомобілі – повезло більше, якщо ні – менше. Існує кілька способів не псувати собі настрій дорогою на роботу: іти пішки (тоді вас ніхто не штовхає, можна помріяти або подумати про щось своє), знайти попутника, колегу, друга або ще когось, з ким спілкуватись цікаво, корисно і не обтяжливо; взяти цікаву книгу чи журнал (якщо є можливість читати) або просто не перейматись (давку сприймати як масаж; зламаний каблук як можливість придбати нові туфлі; те, що наступили на ногу, як привід для знайомства).

Працюйте з задоволенням.

Ви на роботі. Перше правило – не починайте відразу працювати. Дайте собі ще хвилинку або п’ять. Зробіть кави або чаю, почніть з приємної розмови з колегами (спільна вранішня кава згуртовує і прихиляє людей одне до одного). Попліткуйте про те, про се і з гарним настроєм та відчуттям загальної приємності починайте працювати. Пам’ятайте – перерви на каву з приємними співрозмовниками підвищують продуктивність праці.

Приємного робочого дня!