Основні грубі помилки при спілкуванні,
через які людей не рідко недолюблюють
Дата: 2014-06-14
Автор: Лозовик О.Д.

1. Вихваляння
Деякі люди впевнені, що вихваляючись новою машиною або великими заробітками, вони зможуть справити враження на оточуючих. Часто це вірно. Вони справлять враження на оточуючих... нерозумних. Розумні ж люди подивляться на них, як на занудних, зверхніх і нецікавих. Коли хтось усвідомлено намагається підняти себе вище за інших - це відразу впадає в очі і, як правило, такі старання викликають прямо протилежний ефект.
2. Занадто багато порад
Всі люди люблять давати поради. У цьому немає нічого дивного. Коли хтось розповідає вам про свої проблеми - перше, що спадає на думку - це підтримати, висловити свою точку зору, поділитися досвідом, але іноді людині потрібно просто виговоритися. Вчіться утримуватися від коментарів, в тих ситуаціях, коли ви відчуваєте, що вони можуть бути зайві. Зазвичай люди самі просять поради, якщо вона їм дійсно необхідна. У цьому випадку намагайтеся не переборщувати. Занадто активний порадник з боку може здатися зацикленим на собі розумником, який упевнений, що знає відповіді на всі питання. Тих, хто зіткнувся з реальною проблемою, такі всезнайки дратують.
3. "А я..., а мені..., а у мене..."
Є люди, які можуть обговорювати лише одну тему - себе улюблених. Будь-який діалог вони перетворюють на монолог про себе. Це дратує. Ось парочка найпоширеніших способів поставити на собі клеймо огидного співрозмовника:
- Постійно перебивайте співрозмовників на півслові фразою: "Це ще що, ось у мене!" і починайте розповідати свою історію.
- Під час діалогу замість того, щоб слухати співрозмовника, просто чекайте своєї черги заговорити.
- Намагайтеся перевести будь-яку розмову на тему цікаву вам і відчайдушно продовжуйте чіплятися за неї навіть після того, як вона закінчена.
- Базікайте занадто багато.
4. Плітки
Вирішили обговорити з новим знайомим неприйнятний для вас стиль в одязі дами навпроти, брудне волосся спільного приятеля або останній роман вашої сусідки? Тоді не дивуйтеся, якщо це буде ваша остання розмова з цією людиною. Пліткувати і обговорювати оточуючих - це заняття на любителя. Безумовно, подібні розмови дають відчуття переваги над іншими, але, разом з тим, вони включають в себе масу негативних моментів. Вони нудні, марні і залишають після себе неприємний осад. До того ж, якщо ви з радістю обговорюєте інших, ваш співрозмовник легко може подумати, що варто йому відійти і ви почнете так само обговорювати його - це вб'є будь-яке бажання спілкуватися з вами.
5. Страх зробити помилку
Одна з головних помилок в розмові - це постійний страх зробити помилку. Коли людина надто зосереджена на тому, щоб справити враження приємного співрозмовника, це відразу впадає в очі - вона підбирає кожне слово, а її думки зосереджені десь глибоко всередині, а не на самому діалозі. Потрібно бути простіше. Думайте, що говорите і говоріть, що думаєте.