7 грудня 2016 р.

Як впевнено спілкуватися?

Дата: 2014-06-13

Автор: Лозовик О.Д.

Розвиваємо навички спілкування з людьми

1. Знайте що таке спілкування.

Спілкування - це процес передачі сигналів і/або повідомлень між відправником та одержувачем за допомогою різних методів - листи, невербальні сигнали, слова. Це механізм, за допомогою якого ми створюємо, розвиваємо або розриваємо відносини.

2. Майте мужність говорити те, що ви думаєте.

Розвивайте впевненість у собі, візьміть до відома, що кожен з Вас може привнести цінний внесок у бесіду. Впевнено висловлюйте свої почуття і думку щодо суті розмови, а також вмійте відстоювати свою точку зору і, в разі необхідності, приходити до компромісу.

3. Спілкуйтесь.

Чим частіше Ви спілкуєтеся з іншими людьми, тим швидше Ви можете поліпшити свої навички спілкування. Розмовляйте з різними людьми і спостерігайте за собою, в пошуках недоліків і помилок, які Ви можете здійснювати під час розмови. У процесі спілкування з іншими людьми Ви починаєте краще усвідомлювати, хто Ви, що Вам подобається і що не подобається.

4. Дивіться в очі.

Зрештою, Ви спілкуєтеся з іншими людьми, а не з самим собою, так майте сміливість дивитися людям в очі. Підтримуючи контакт очей, Ви даєте співрозмовнику зрозуміти, що слухаєте його, а не літаєте десь у хмарах, крім того, це допомагає зосередитися на суті Вашої бесіди.

5. Використовуйте жести.

Не будьте занадто «затиснуті», це ознака невпевненості в собі. Розслабтесь, в спілкуванні намагайтеся виявляти спокій, однак використовуйте міміку і жести, це поліпшить розуміння вас іншими людьми і приверне увагу. У спілкуванні з однією людиною, або з невеликою групою людей, в жестах немає особливої необхідності.

6. Не будьте суперечливі.

Ваші слова повинні відповідати Вашим жестам, виразу обличчя, тону. Критикуючи кого-небудь і одночасно з цим посміхаючись, Ви посилаєте змішане повідомлення, і ризикуєте бути не правильно зрозумілим Вашим співрозмовником, або дозволите йому припустити, що Ви не щирі в тому, що Ви говорите.

7. Вивчайте мову тіла.

Це дозволить Вам трохи краще зрозуміти не тільки себе, а й інших людей. Тіло, часом, «говорить» набагато більше, ніж людина виражає словами, навчившись читати мову тіла, Ви зробите великий крок на шляху розвитку Ваших навичок спілкування. Ви навчитеся виявляти, наскільки правдива інша людина, і, якщо буде потрібно, вводити в оману.

8. Проявляйте конструктивні погляди і переконання.

Проявляйте максимум спокою в спілкуванні з іншими людьми, намагайтеся бути чесним, оптимістичним, ставитися до інших людей з повагою і розумінням. Будьте уважні до почуттів інших людей.

9. Навчіться слухати.

Щоб спілкування було ефективним, необхідно вміти не тільки говорити, але й слухати інших людей, інакше, Вам буде складно вловити суть розмови, а Ваш співрозмовник втратить можливість сказати те, що він хоче сказати. Намагайтеся не перебивати вашого співрозмовника в спробі висловити що раптом з'явилася думка.

10. Говоріть виразно.

Говоріть чітко і ясно. Намагайтеся стежити, наскільки виразно Ви говорите, і як Ваша розмова сприймається іншими людьми. Якщо Ви помічаєте, що Вас часто перепитують, подумайте, а чи достатньо чітко і ясно Ви говорите.

11. Підбирайте слова.

Не потрібно говорити слова, значення яких Вам навряд знайоме, або якщо Ви не впевнені, що означають ці слова. Також, виробіть звичку дивитися в тлумачний словник, з метою поповнення свого запасу слів, використовуйте завчені слова у Вашій розмові, щоб закріпити отримані знання.

12. Говоріть трохи повільніше.

Якщо Ваша мова занадто швидка, люди, з якими Ви розмовляєте, не встигнуть сприйняти Ваші слова, крім того, це ознака нервозності і невпевненості в собі. Якщо ви хочете, щоб люди Вас зрозуміли, говоріть трохи повільніше, але не дуже сповільнюйтеся, інакше люди подумають, що Ви закінчили свій діалог.

13. Розвивайте свій голос.

Почніть працювати над своїм голосом. Підготуйте мікрофон і записуючий пристрій, щоб мати можливість записувати свій голос. Візьміть книгу і читайте її вголос так, ніби Ви розповідаєте її співрозмовнику. Після цього прослуховуйте свій голос, виявляйте мовні недоліки і опрацьовуйте свою промову. Зробіть своєю метою трохи знизити Ваш голос, щоб збільшити його привабливість. Це не потрібно робити при кожній розмові, але іноді навіть дуже корисно.

14. Оживіть свою промову.

Уникайте монотонності вашої розмови, зробіть Вашу мову яскравою, динамічною і красивою. Збільшуйте гучність Вашого голосу на словах, які в даній розмові мають найбільше значення. Оживляйте Ваш голос так, щоб у слухача Ваші слова миттєво перетворювалися на яскраві образи в голові.

Розмовляйте якомога частіше, свідомо створюйте або потрапляйте в такі ситуації, де Вам доведеться розмовляти з людьми, і краще всього - з різними людьми, навіть незнайомими. Чим частіше Ви будете спілкуватися, тим простіше Вам буде працювати над своїми навичками спілкування. Експериментуйте зі своєю промовою і голосом, добивайтесь кращої ясності і чіткості сказаних Вами слів, і більш красивого звучання Вашого голосу.