Notice: Trying to access array offset on value of type null in /virt/homes/licey-mv/licey-mv/application/models/Page.php on line 44

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /virt/homes/licey-mv/licey-mv/application/models/Page.php on line 21
6 способів поліпшити здатність вирішувати проблеми 

Сьогодні:
23 січня 2022 р.

День Народження в наступному місяці:

Ковердюк Тетяна Степанівна

15 лютого

Щибор Віра Яківна

23 лютого


6 способів поліпшити здатність вирішувати проблеми

Дата: 2014-06-10

Автор: Лозовик О.Д.

 

1. Сконцентруйтеся на рішенні, а не на проблемі.

Нейробіологи довели: мозок не може знайти рішення, якщо ви зациклилися на проблемі. Це відбувається через те, що коли ви зосереджуєтесь на проблемі, ви, по суті, підживлюєте «негативність», яка в свою чергу активує негативні емоції в свідомості. Я не кажу що потрібно «ігнорувати труднощі» - замість цього спробуйте і збережіть спокій. Це допомагає спочатку усвідомити проблему, а потім переключитись на пошук рішення замість постійно роздумувати про те, що «щось пішло не так» і «хто винен».

2. Будьте об'єктивні

Пробуйте і розглядайте всі « МОЖЛИВІ РІШЕННЯ » - навіть якщо, на перший погляд, вони здаються смішними. Щоб запустити креативне мислення, яке може підказати можливі рішення, важливо не відмовлятися відразу ж від якоїсь ідеї. Ви повинні засвоїти, що «хороша - будь-яка ідея», це стимулює креативне мислення під час мозкових штурмів та інших методів вирішення проблем. Що б ви не робили, не висміюйте «безглузді рішення», так як часто безглузді ідеї підказують більш ефективні рішення.

3. Судіть про проблему неупереджено

Намагайтеся не сприймати проблему як щось жахливе! Якщо подумати, в чому полягає проблема? Це просто реакція на ситуацію, що склалася. Проблема повідомляє вам, що в даний момент щось не працює , і що вам потрібно знайти нове рішення. Тому спробуйте вирішувати проблеми неупереджено, без будь-якої оцінки. Якщо ви зациклилися на ярлику «проблема», це може викликати негативні думки і перешкодити раптовому виникненню можливих рішень.

4. Думайте абстрактно

Змініть «напрямок» своїх думок за допомогою абстрактного мислення. Сконцентруйтеся на вислові: «Копаючи одну і ту ж яму глибше, не можна викопати яму в іншому місці». Постарайтеся змінити підхід і поглянути на речі по-новому. Можете спробувати поглянути на свої цілі з абсолютно протилежної точки зору. Навіть якщо це здається нерозумним, новий і оригінальний підхід як правило стимулює прийняття оригінального рішення.

5. Говоріть мовою, яка надає можливість…

Думайте фразами: «що, якщо...» і «уявіть, якщо...». Ці вирази дають нашій свідомості можливість креативно мислити і стимулювати нові рішення. Уникайте використання закритих, негативних висловлювань, наприклад: «Я не думаю, що...» або «Це не правильно, але...».

6. Спростіть все

Як у розумних істот, у нас є схильність робити все складнішим, ніж це повинно бути. Спробуйте спростити свою проблему, узагальнивши її. Приберіть деталі і поверніться до головного. Спробуйте знайти по-справжньому просте, очевидне рішення - результат вас може здивувати! І всі ми знаємо, що прості ідеї часто бувають самими продуктивними.


www.mon.gov.ua
nmc-pto.volyn.ua

www.profterminal.volyn.ua

www.useti.org.ua

testportal.gov.ua

kno.rada.gov.ua

www.vstup.infoЯндекс.Метрика