Notice: Trying to access array offset on value of type null in /virt/homes/licey-mv/licey-mv/application/models/Page.php on line 44

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /virt/homes/licey-mv/licey-mv/application/models/Page.php on line 21
Як перестати ображатися? Рецепти на всі випадки життя 

Сьогодні:
25 січня 2022 р.

День Народження в наступному місяці:

Ковердюк Тетяна Степанівна

15 лютого

Щибор Віра Яківна

23 лютого


Як перестати ображатися?
Рецепти на всі випадки життя

Дата: 2014-06-09

Автор: Лозовик О.Д.

 

Кожен знає, як можуть шкребти на душі кішки, коли ми відкриваємо двері і впускаємо образу, як холодною зеленою жабою вміє вона забратися в далекий куточок і перетворити його в болото. Впустити її легко, тільки вигнати складніше. То, може, раз і назавжди показати, хто в домі господар?

Виникає образа, як правило, коли дії оточуючих не збігаються з нашими очікуваннями.

Думали, що підтримають, а замість цього відзвітувались. Хотіли, щоб допомогли, а від нас відвернулися. Чекали, що оцінять, а отримали байдужість. Тільки люди-то всі різні. Що природно для одного, не завжди аксіома для іншого. А оскільки ми не можемо створити вакуум з собі подібних і, отже, вплинути на ситуацію, виходить, потрібно змінити своє ставлення до неї.

Давайте для початку розберемося з нашими очікуваннями. Звідки вони беруться? Частіше за все ми просто вважаємо, що хтось нам щось повинен: один - підтримати в біді, чоловік - носити жінку на руках, діти - допомагати літнім батькам. Так, звичайно, моральні підвалини потрібні, але з іншого боку не можна ставати їх заручниками.

Розглянемо для прикладу знайому всім ситуацію. Бабуся увійшла в переповнений вагон метро, місце ніхто не поступається. Що відбувається далі? Правильно, обуренню немає меж, і зелена жаба вже вподобала собі болітце. Інший варіант: не встигла бабуся увійти, як тут же чоловік встав і запропонував їй сісти. І що - радість? Ні, адже так і повинно бути.

А тепер на хвилину уявимо: не знає бабуся, що хтось їй щось винен. Місце не поступилися. Буде образа? Ні. А на кого ображатися, якщо вагон переповнений? Як в анекдоті, пам'ятаєте: "Джентльмени-то є, а місць немає"? Несподівано чоловік встає і пропонує сісти. Яка реакція? Та радість справжнісінька! Адже ніщо не віщувало.

Отже, рецепт № 1

Хочете назавжди позбутися від почуття образи, досади, розчарування - запам'ятайте: ніхто вам нічого не повинен. Спробуйте пригадати якусь останню образу, програти в пам'яті ту ситуацію, але вже зі знанням, що вам ніхто нічого не винен. Ну як, ще прикро? Чим частіше практикувати, тим легше буде виходити. А потім і в голову не прийде, що на таке можна ображатися.

Звідки ще з'являються образи? Від нашої звички все емоційно фарбувати, а іноді і перебільшувати, драматизувати. Ось, наприклад, начальник зірвався на підлеглого, та ще й у присутності колег. Що в думках у скривдженого співробітника? "Яке він мав право підвищувати на мене голос, та ще при всіх?!! Він же принизив мене, образив!" А якщо відкинути всі емоції і просто сухо констатувати факти - що сталося? Начальник голосно розмовляв з підлеглим, поруч стояли люди. Вже не так образливо?

У шефа, може, і в думках не було принижувати співробітника. Просто він спочатку робить, а потім думає, до того ж не вміє контролювати свої емоції. А це вже його проблеми, нехай сам із ними розбирається. І потім, пам'ятаєте рецепт № 1? Зовсім він не повинен дбати про почуття своїх підлеглих. Це його вибір. А у нас є свій.

Запам'ятовуємо рецепт № 2

Відкидаємо всі емоції, розбиваємо події на кілька дрібних і дивимося, що виходить в сухому залишку. Звичайно це абсолютно нейтральні дії, на які і ображатися-то несерйозно. Спробуйте програти таким чином ще якусь образу. Практика, практика і ще раз практика.

Рецепт № 3

Схожий на попередній. Тут також необхідно відкинути свої емоції і співрозмовника, а ще запастися віртуальним перекладачем. Наприклад, якщо в натовпі хтось кинув вам услід: "Куди преш!", Потрібно виставити режим перекладу з хамського на інтелігентний. Тоді вийде щось на кшталт "Перепрошую, але це була моя нога, і мені дуже боляче". На що тут ображатися? Навпаки, можна поспівчувати.

Рецепт № 4

Якщо образою ви реагуєте на колючі зауваження на вашу адресу, саме час згадати відому фразу "Хочеш уникнути критики - нічого не роби, нічого не говори і будь ніким". Так що ті самі шпильки - швидше за все, ознака того, що ви не стоїте на місці і чогось домоглися в житті. А чим вище будете підніматися, чим успішніше станете, тим більше почуєте критики. І ображатися тут нема на що, пишайтеся собою!

В тій же ситуації допоможе рецепт № 5

Просто уявіть, що ваші кривдники - маленькі діти. Вони хочуть позлити вас або привернути до себе увагу. Будете на дітей ображатися? Ви ж доросла людина. Хіба вам не здаються їх спроби кумедними і смішними?

Рецепт № 6

Постарайтеся подивитися на образу як би з майбутнього. Подумайте, чи буде вона також зачіпати вас за живе років через п'ять, десять? А чи багато давніх образ можете зараз згадати? Так ось і ця скоро здасться дрібницею на тлі головних подій вашого життя. Чи варто тоді переживати?

І, мабуть, найважливіший рецепт № 7

Наступного разу перш, ніж образитися, задумайтеся, навіщо ви це робите і що таким чином отримаєте. Чи вирішиться ваша проблема від того, що будете переживати? Чи все-таки докори укупі із зіпсованим настроєм подавлять ясні думки? А можливо, ви використовуєте образу як засіб маніпуляції, щоб домогтися бажаного ...

Але в будь-якому випадку женіть жабу подалі, не дозволяйте їй розводити вогкість у вашій душі. Нехай краще там цвітуть квіти.


www.mon.gov.ua
nmc-pto.volyn.ua

www.profterminal.volyn.ua

www.useti.org.ua

testportal.gov.ua

kno.rada.gov.ua

www.vstup.infoЯндекс.Метрика