3 грудня 2016 р.

П‘ять порад, які допоможуть вам не нервувати з будь-якого приводу

Дата: 2014-06-04

Автор: Лозовик О.Д.

У наш час ми переживаємо стреси кожен день — і витрачаємо на них свої душевні сили.

Ось п‘ять порад, які допоможуть вам не нервувати з будь-якого приводу.

Порада 1. Щоб перестати нервувати, спробуйте порівняти свою проблему з більш глобальною. Наприклад, у Вас зламалася блискавка на чоботі. Ви починаєте нервувати, вважаєте свою проблему досить серйозною. Але подумайте про те, що це дрібниця в порівнянні з іншими проблемами. Подумайте про те, як добре, що Ваші близькі живі та здорові. А хтось інший на все життя залишиться інвалідом, інший не може мати дітей, а третій довгий час не може знайти роботу. Тоді навіщо переживати?

Порада 2. Обов’язково знайдіть засіб, який може вас заспокоїти, і приділяйте йому не менше двадцяти хвилин в день. Це може бути заняття спортом, прослуховування улюбленої музики, вишивання чи настільні ігри. Але запам'ятайте, сигарети і алкоголь ніколи по-справжньому Вам не допоможуть.

Порада 3. Одним з найголовніших способів боротьби зі стресом є здоровий сон. Спіть не менше восьми годин на добу.

Порада 4. Щоб захистити свою нервову систему від перевантажень, в психології існує безліч релаксаційних засобів. Одним з цих засобів є заняття спортом й активний відпочинок.

Порада 5. Навчіться радіти кожному прожитому дню — гуляйте на свіжому повітрі, насолоджуйтеся природою. Насправді в нашому житті приводів для радості дуже багато, найголовніше — вмійте їх помічати.

Найпростіші щоденні дії, на зразок турботи про квіти чи ремонт велосипеду, можуть істотно поліпшити психічне здоров'я, допомогти людям вести більш продуктивний спосіб життя і зберегти ясність розуму на довгі роки, стверджує група дослідників.

Вчені виявили п'ять категорій речей, які мають колосальний вплив на благополуччя і психічне здоров'я людей. Поради вчених допоможуть поліпшити психічне здоров'я настільки ж, наскільки вживання в їжу свіжих фруктів і овочів покращує фізичний стан організму. Людям, на думку вчених, слід відчувати зв'язок з навколишніми, помічати те, що відбувається навколо них, продовжувати дізнаватися щось нове кожен день і не тільки отримувати, а й віддавати щось іншим людям.

«Радо помічати те, що відбувається навколо» включає себе спостереження за красою природи і запам'ятовування будь-якого приємного життєвого моменту. Поняття "дізнаватися щось-нове" означає широке коло справ, до яких раніше боялися навіть підступитися: самостійна лагодження велосипеда, гра на музичному інструменті тощо.