Notice: Trying to access array offset on value of type null in /virt/homes/licey-mv/licey-mv/application/models/Page.php on line 44

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /virt/homes/licey-mv/licey-mv/application/models/Page.php on line 21
Як уникнути психологічних травм 

Сьогодні:
25 січня 2022 р.

День Народження в наступному місяці:

Ковердюк Тетяна Степанівна

15 лютого

Щибор Віра Яківна

23 лютого


Як уникнути психологічних травм

Дата: 2014-06-03

Автор: Лозовик О.Д.

 

Релаксація (відновлення).

Щоранку прокинувшись, поступово фіксуйте увагу на певних групах м`язів, починаючи з кінцівок. Спочатку напружуйте їх, потім якомога повніше розслабляйте. Не забувайте про м`язи обличчя. Стежте за диханням. Відчуйте спокій, фізичний комфорт. Намагайтесь перебувати в цьому стані 15-20 хв. Не поспішайте! Ці хвилини варті того. Вони збережуть час, який довелося б забрати першому – ліпшому стресу, який чатує на Вас сьогодні.

 

Мої позитивні якості.

Готуючи сніданок, роблячи ранковий туалет, замислюйтесь про те, які Ваші позитивні якості можуть стати згодом стійкими якостями характеру. "Що в мені найбільше приваблює людей? Які позитивні якості я хотів би розвинути?” – подумки запитуєте Ви себе. Ніякої сором`язливості! Це профілактичний засіб, який трохи поліпшує настрій, корегує ставлення до себе.

Вчимося радіти.

Ви ідете на роботу, чекаєте на вулиці свого транспорту, стоїте у переповненому автобусі. У Вас є вільний час для роздумів. Спробуйте знайти щось, що може вас зацікавити, порадувати.

Мої бажання.

Після роботи, коли відпочиватимете, знайдіть місце, де Вас ніхто не потурбує, і спробуйте скласти список власних бажань. Реальних і не дуже, важливих і необов`язкових. Одна умова: вони мають бути добрими і неегоїстичними. Наші мрії творять наше майбутнє.

Самовиховання.

Засинаючи, у напівсні починайте пошепки, монотонно, байдуже, невиразно ніби це Вас не стосується, ніби це за Вас робить хтось інший, повторювати певні слова. Які саме? Це Ви можете вирішити ще в день. Якщо треба угамувати біль, можна просто казати: "Минає, минає, минає”. Таким чином можна приглушити тривогу. Повторюючи: "Все буде добре, все буде добре...”, гальмуються передчуття невдачі, заздрість, ревнощі. Коли ми збираємося засинати, психіка перебуває в стані глибокої релаксації. Все це сприяє навіюванню. Чому треба говорити байдуже і невиразно? Експериментально доведено, що так ефективніше.


www.mon.gov.ua
nmc-pto.volyn.ua

www.profterminal.volyn.ua

www.useti.org.ua

testportal.gov.ua

kno.rada.gov.ua

www.vstup.infoЯндекс.Метрика