3 грудня 2016 р.

Сім способів зняти стрес і поліпшити настрій

Дата: 2014-05-31

Автор: Лозовик О.Д.

Не секрет, що в наш неспокійний час небезпека втратити нормальну психологічну рівновагу досить велика. Тим більше, якщо робота пов'язана із значними інформаційними перевантаженнями. Для того, щоб не втратити остаточно душевну рівновагу, досвідчені люди пропонують декілька нескладних порад, які, я упевнена, допоможуть Вам з честю вийти з поєдинку із стресом.

1. Почніть з того, що зупиніться хоч би на мить і осмисліть те, що відбувається

Поставте собі питання, чи дійсно Ваше життя саме таке, яким би Ви хотіли його бачити? Подумайте над тим, що б Ви хотіли в ньому змінити і як цього всього краще досягти. Психологи радять періодично упорядковувати думки, цілі, бажання, погоджуючи їх один з одним. Розкладіть все по поличках Вашого внутрішнього будинку, викиньте непотріб, що накопичився, зробіть генеральне прибирання і гарненько провітріть всі кімнати.

2. Купіть, нарешті, собі те, що ви хочете

Іноді навіть яка-небудь симпатична дрібниця на зразок брелока або веселої листівки може підняти настрій. Надрукуйте свою кращу фотографію, де Ви зображені з променистою усмішкою на тлі квітучого саду і поставте в рамку. Постарайтеся, щоб Вас оточували тільки приємні вам речі. Можете без розкаянь совісті відправити на звалище історії стародавній засушений букет, подарований колись екс-коханим, якщо один його вигляд наганяє на вас сумні спогади.

3. Дозвольте собі добре відпочити

Можна побалувати себе. Приготуйте свою улюблену страву, прийміть ванну з ефірними маслами, запаліть в кімнаті ароматичні свічки і включіть приємну музику. Створіть атмосферу затишку, в якій Вам би хотілося просто відсторонитися від зовнішнього світу. Добре допомагають тривалі прогулянки на природі. Насолодіться ароматом соснового лісу, прілого листя і моху, терпким запахом прохолоди вечірнього лугу або берега! Відчуйте тихе дихання вітерцю у волоссі, смак яблук в роті, відчуйте життя навколо.

4. Приведіть в порядок свій раціон

Фахівці радять харчуватися приблизно через кожні чотири години і потроху. Як не дивно, тут Вам допоможуть вуглеводи. Невеликі порції багатої вуглеводами їжі сприяють виробленню більшої кількості серотоніну (гормону щастя) і підняттю настрою.

5. Завжди пам'ятайте про фізичні вправи

Наприклад, захопіться танцями або займіться плаванням. Вода допомагає тілу відпочити і розслабитися, підвищуючи тонус і настрій. Крім того, можливість нещасного випадку або травми при плаванні мінімальна, на відміну від багатьох інших видів спорту. Прагніть не піддаватися нав'язливій думці пошкодувати себе. Станьте на деякий час трудоголіком, займіться тим, що б допомогло Вам відвернутися від нав'язливих думок. Займіться домашніми справами, сходіть в магазин, вигуляйте собаку. Будьте активні!

6. Як би це не було важко, навчіться прощати і забувати

Таким чином Ви позбавитеся від роздратування і мстивих почуттів, які руйнують в першу чергу нас самих. Крім того, сердячись на когось або щось, Ви зберігаєте зв'язок з ним. Відбувається зациклення на минулих образах і розчаруваннях. Полегшіть свій стан прощенням, забудьте те, що вже пройшло, і рухайтеся далі!

7. Відносьтесь до життя простіше

Спробуйте хоч іноді пустити справу на самоплив, перестаньте контролювати всіх і все. У житті завжди є місце подвигу, але потрібен він далеко не завжди. Спробуйте жити одним днем, прагніть зосередитися на тому, що Ви робите в дану хвилину. Результат Вас приємно здивує.

Постарайтеся стати реалістами, не перебільшуючи значення невдач. Завжди пам'ятайте стародавню східну приказку про те, що якщо 15 днів в місяці темні і сумні, то інші - радісні і щасливі. Станьте оптимістичними, навчіться відноситися до подій, що відбуваються в житті, і ситуацій об'єктивніше. Можливо, вони зовсім не такі безнадійні, як Вам здається під впливом емоцій. А може, все, що відбулося, і є дорога до кращого? Адже те, що сьогодні здається трагедією, завтра викличе усмішку.

А головне - завжди пам'ятайте, що життя наше всього лише маленький промінець світла, що пробивається крізь хаосу Всесвіту. То чи не краще провести його в щасті і гармонії з собою і світом, даруючи тепло і розуміння всім оточуючим?