7 грудня 2016 р.

Застрягли? 8 способів просунути своє життя вперед

Дата: 2014-05-23

Автор: Лозовик О.Д.

У такі моменти так хочеться опустити руки, змиритися і зробити вигляд, що все йде як треба. Не здавайтесь! Є дієві способи повернути контроль над ситуацією і зрушитися з мертвої точки.

1. Визначтеся на місцевості

Насамперед визначте точку, в якій Ви знаходитеся і куди Ви хочете потрапити. Ви відчуваєте застій і відсутність перспектив у Вашій роботі? У Вас проблеми з оточуючими або у відносинах з колегами? Можливо, Ваші сімейні відносини себе вичерпали і потребують оновлення? Визначтеся, яка проблема викликає в Вас негативні почуття і подумайте, як Ви її можете вирішити. Не хапайтеся за зміни відразу у всіх сферах, зосередьтеся на головному. Це допоможе внести набагато більше ясності в ситуацію.

2. Знайдіть буксир

Іноді складаються такі обставини, що самостійно вибратись з життєвої безвиході буває просто неможливо. Досвідчені автомобілісти знають, що якщо дійсно серйозно застряг, то треба припинити тиснути на газ (тільки закопаєтесь глибше) і йти за буксиром. У нашій ситуації таким буксиром може бути кращий друг, сім'я, вчитель, психолог. Відкиньте убік зайву гордість і не соромтеся попросити про допомогу. Вам же їхати вперед треба, правда?

3. Щоденник

Спробуйте вести журнал, в якому будете фіксувати деталі своєї життєвої подорожі. Запишіть, чому Ви відчуваєте застій в житті, які можливості доступні для Вас, щоб рухатися вперед, що Ви спробували і які отримали результати, нові ідеї, які Ви можете спробувати, і так далі. Задайте собі настільки гострі питання, які ніхто інший не посміє, і чесно дайте відповідь на них. Ви можете бути здивовані наскільки це може допомогти Вам.

4. Релаксація (розслаблення)

Виділяйте принаймні 10 хвилин в день для релаксації. Дуже часто це є хорошим способом знайти вихід із здавалося б безвихідної ситуації, коли всі спроби перепробувані, а мозок загнано крутиться по колу, перебираючи завідомо провальні варіанти. У процесі релаксації наша свідомість розслабляється, але мозок продовжує працювати над сидячою в підкірці проблемою, так що в результаті ви можете отримати раптове осяяння з приводу питання, що Вас турбує.

5. Пошук

Google доступний для всіх і абсолютно безкоштовний. Майже стовідсотково хтось з мільярдів жителів землі вже опинявся у Вашій ситуації, вирішив її і поділився своїм досвідом в мережі. Зрозуміло, стовідсотково ідентичних випадків може і не бути, але якісь схожі ситуації Ви напевно знайдете. Можливо, саме це дасть вам нові ідеї та стратегії виходу з кризи.

6. Мозковий штурм

Проведення мозкового штурму є відмінним способом знайти вихід на добру дорогу. Просто візьміть папір і запишіть всі ідеї, які вам приходять в голову для вирішення вашої проблеми. Ніякого обмірковування, оцінки або обговорення - максимум ідей, навіть самих безглуздих, за одиницю часу. Потім Ви зможете спокійно зважити всі «за» і «проти» і в купі перебраної пилюки знайдете той діамант, якого Вам так не вистачало.

7. Змініть своє оточення

Якщо Ви хочете почати бігати, але друзі щовечора тягнуть Вас на пиво, то Вам доведеться долати не тільки свій внутрішній опір, але і їхній. Якщо Ви хочете присвятити своє життя музиці, то в оточенні музикантів це буде зробити набагато легше. Намагайтеся оточити себе людьми, які якщо не допоможуть Вам, то принаймні не заважатимуть.

8. Пробуйте щось нове

Альберт Ейнштейн сказав, що «безумство - це робити кожного разу одне й те ж і при цьому очікувати нового результату». Так чому б і Вам, якщо Ви хочете вирватися з трясовини життєвого застою, не спробувати зробити щось нове? Нові рецепти, музика, маршрути, захоплення, цілі. Тільки так можна вирватися з кола рутини, коли здається, що все вже випробувано, пройдено, відчуто і нічого в житті вже не станеться.