3 грудня 2016 р.

Давайте просто жити!

Дата: 2012-01-27

Автор: Мартинюк О.С.

Прийшла зима. Не можна сказати, що несподівано, бо січень без снігу - це все одно, що шампанське без бульбашок. Але, напевно, ми уже звикли до того, що усе в нашому житті навиворіт. Зима - без морозу та снігових заметів, робота - без задоволення, просто потрібно заробляти гроші, слова - без щирості (а як це зрозуміють і сприймуть?!), стосунки між чоловіком та жінкою - без кохання. Україна - без української мови, влада, обрана народом, - без народу...

Можна продовжувати до безконечності. Десь зникло те, що змушує тремтіти найтонші, найпотаємніші струни душі (а, може, й душа зникла?), усміхатися просто так, радіючи сонячному промінчику чи усмішці дитини, вміння тішитися малим і захоплюватися великим (без заздрості та злості). Чому так? Чому ми змінилися настільки, що часто у похмурій, вічно заклопотаній постаті не впізнаємо самих себе?

Де поділися легкість та безтурботність у спілкуванні, прагнення допомогти колезі, товаришеві, часто навіть незнайомій людині (бо інакше не можна!), щирість і радість від зустрічі з давнім знайомим? Зрештою, куди подівся час, якого, не зважаючи на постійну зайнятість і поспіх, завжди не вистачає?

Вам подобається так жити і далі, заховавшись, ніби черепаха, у свій панцир, і висовуючи голову звідти тільки для того, щоб поїсти?

Якщо ні, давайте щось міняти. І кожен має почати із себе. Бо, якщо ти хочеш змінити світ, повинен спочатку змінити себе. Усміхнутись кожного ранку новому дню, сонцю, першому зустрічному, не звертаючи уваги на те, що хтось може покрутити пальцем біля голови, потішитися тим, що цей новий день настав, і ти можеш усміхатися, радіти життю, можеш любити, можеш ненавидіти. Якщо хочеш, можеш випити кави, або води (і ти можеш зробити це сам, без сторонньої допомоги!). Можеш ЖИТИ!

Це надзвичайно багато, якщо порівняти себе з безнадійно хворими, які тяжко страждають від болі, неповносправними, котрим для виконання елементарних дій із самообслуговування потрібна стороння допомога (дехто так живе багато років і буде жити так завжди). Подумай про це! Перестань бачити тільки проблеми та негативні моменти у житті. Акцентуй свою увагу на позитивних речах.

Психологи кажуть, що з усіх подій, які відбуваються у нашому житті, десять відсотків можна вважати позитивними, десять - негативними, всі решта - мають нейтральне забарвлення і стають такими, якими бачимо їх ми. Якщо людина помічає в чомусь лише погане, то й усе решту набуває для неї чорного забарвлення. Якщо ж вона акцентує свою увагу на хороших моментах, то весь негатив зникає або сприймається не так боляче. Недарма кажуть, що у калюжі одна людина може побачити брудну воду, а інша - зорі, які відображаються у ній.

Тож давайте у всьому, що нас оточує, шукати оту зірочку позитиву, промінчик якої зігріє нас надією, вірою і любов'ю!